Katowiczanie wygrali z Chojniczanką 2:1
Tu jesteś: Strona Główna » Katowiczanie przed własną publicznością wygrali z Chojniczanką 2:1

Katowiczanie przed własną publicznością wygrali z Chojniczanką 2:1

| 2014-05-10

Pierwsze zwycięstwo GKS-u Katowice w rundzie wiosennej stało się faktem. Katowiczanie przed własną publicznością wygrali z Chojniczanką 2:1. Ostatni raz udało im się to w listopadzie z Wisłą Płock (1:0).

GieKSa od początku rzuciła się na beniaminka. Nie potrafiła jednak udokumentować znacznej przewagi bramką. Doskonałe dwie okazje zmarnował napastnik Michał Zieliński, który uderzył nad poprzeczką z kilku metrów i nie wykończył akcji w polu karnym. Gola mógł również strzelić obrońca Rafał Pietrzak, ale zamiast precyzji przy jego strzale była tylko siła i omal nie uszkodził zegara umieszczonego za bramką.

Po pierwszym kwadransie piłkarze z Chojnic otrząsnęli się. Coraz śmielej zapuszczali się pod bramkę gospodarzy i próbowali „ukąsić” GieKSę po stałych fragmentach gry. Przy pierwszej próbie w 18. minucie Andrzeja Rybskiego zatrzymała jeszcze poprzeczka, ale już sześć minut później na prowadzenie wyprowadził Chojniczankę Adam Duda, uderzając głową w polu karnym.

Podrażniona stratą bramki GieKSa ruszyła do kolejnych ataków, które przyniosły efekt dopiero pod koniec pierwszej połowy. Rafał Pietrzak otrzymał ładne podanie piętką od Krzysztofa Wołkowicza, dośrodkował w pole karne z lewej strony, a Przemysław Pitry nie dał szans bramkarzowi gości, pewnie umieszczając piłkę w siatce głową z kilku metrów.

Po przerwie tempo gry spadło. Obie ekipy chciały utrzymać przy piłce i zabezpieczyć tyły. Pierwsza z tego letargu otrząsnęła się GieKSa. Zaskakującym strzałem zza pola karnego popisał się w 63. minucie Grzegorz Goncerz, piłka otarła się o jednego z obrońców i zaskoczyła bramkarza przyjezdnych Karola Szymańskiego.

Po zdobytym golu GKS mądrze utrzymywał się przy piłce, miał przewagę optyczną i kontrolował mecz. Mógł nawet pokusić się o podwyższenie prowadzenia, lecz sędzia nie podyktował karnego po faulu na Michale Zielińskim. Tym razem prowadzenie 2:1, w przeciwieństwie do ostatniego meczu z Kolejarzem Stróże zostało utrzymane i GieKSa może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej.

Dzięki przełamaniu GKS wskoczył na szóste miejsce w tabeli, lecz jeszcze pozostali rywale nie rozegrali swoich meczów. Następnym przeciwnikiem trójkolorowych będzie Olimpia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 maja o godzinie 13:45 w Grudziądzu.

GKS Katowice: Budziłek - Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Czerwiński - Goncerz (78. Duda), Cholerzyński - Ciku (46. J. Gancarczyk), Pitry, Wołkowicz (67. Wróbel) - Zieliński. . Trener:Kazimierz Moskal

Chojniczanka Chojnice: Szymański, Rybski, Ikegrami (55. Jędrzejczak), Radler, Chyła, Mysona, A.Duda, Feciuch, Iwanicki, Mrozik (77. Wypij), Ostalczyk (64, M. Gancarczyk).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Żółte kartki: Czerwiński, Cholerzyński

źródło: GKS Katowice

Sprawdź TAGI: Katowice , sport , GKS Katowice