Katowicki adres start-upowej rewolucji
Tu jesteś: Strona Główna » Katowicki adres start-upowej rewolucji

Katowicki adres start-upowej rewolucji

| 2014-07-01
Katowice oficjalnie dołączyły do największej na świecie sieci ekosystemów wspierania start-upów Business Link. Spotkanie inaugurujące otwarcie uświetnił Prezydent Miasta Katowic - Piotr Uszok. Business Link Katowice umożliwi firmom naukę od międzynarodowych przedsiębiorców i zapewni narzędzia do globalnego rozwoju. Ponad 100 młodych, lokalnych start-upów będzie wzrastać w kreatywnych przestrzeniach w stylu biur Google. 
 
W Katowickim Centrum Biznesu otwarto akcelerator biznesu Business Link Katowice. Jest to siódma filia sieci Business Link po Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz Toruniu. Obecność Business Link wspomoże dynamiczny wzrost śląskich start-upów oraz osób przedsiębiorczych, które szukają zmiany dotychczasowego myślenia o swoim biznesie. Sieć akceleratorów biznesu Business Link nie bez powodu zdecydował się na kolejną lokalizację w Polsce właśnie w Katowicach, sercu 2-milionowej metropolii i 4,5-milionowego regionu. Docelowo katowicki oddział sieci będzie wspierał ponad 100 lokalnych przedsiębiorców. 

- Katowice zyskują ekosystem łączący przedsiębiorców z całego kraju. Cieszymy się, że Urząd Miasta Katowice oficjalnie popiera inicjatywę stworzenia regionalnego centrum wspierania globalnego rozwoju start-upów. Ekosystem Business Link daje bowiem możliwość spotykania się z niezwykłymi ludźmi i spojrzenia na swój biznes pod hasłem „nie ma rzeczy niemożliwych” – podsumowuje Janusz Dramski, manager Business Link Katowice.

Celem BL Katowice jest umożliwianie zdobywania wiedzy, spotykania się z innymi przedsiębiorcami oraz budowania firmy, która w przyszłości może zmienić lokalny i globalny obraz świata. Narzędzia proponowane członkom ekosystemu BL jednocześnie wspierają relacje B2B i networking, dają możliwość 
spotkania z najlepszymi inwestorami i trenerami biznesu oraz uczą jak wprowadzić swój biznes na kolejne etapy rozwoju – lokalnego, ogólnopolskiego i globalnego. Najciekawsze śląskie start-upy mają szansę uczestniczyć w trzytygodniowym wyjeździe do Doliny Krzemowej w ramach programu READY to GO, wypełnionego mentoringiem i networkingiem z amerykańskimi ekspertami. Ponadto Business Link łączy lokalnych przedsiębiorców z inwestorami zainteresowanymi innowacyjnymi biznesami oraz z korporacjami chcącymi włączyć w swoje działania start-upowe produkty i usługi.

Powierzchnia Business Link Katowice to ponad 530 m2 podzielone między 2 multimedialne sale konferencyjne, 5 sal spotkań (Laboratorium Kreatywne, Laboratorium Wiedzy, Klub Przedsiębiorcy, Szanghaj i San Francisco), 24 miejsca co-workingowe, 20 mikrobiur i kilka biur prywatnych. Członek Business Link uzyskuje ponadto dostęp 24/7 do nowoczesnych miejsc pracy we wszystkich lokalizacjach Business Link w Polsce, wsparcie administracyjne, prawne i księgowe w prowadzeniu biznesu. 


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Sprawdź TAGI: Katowice
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net