Katowice świetnie się prezentują
Tu jesteś: Strona Główna » Katowice świetnie się prezentują - Nowa kampania promocyjna

Katowice świetnie się prezentują - Nowa kampania promocyjna

| 2015-01-07
W roku 2015 zapraszamy do Katowic. Nowa kampania promocyjna prezentuje walory miasta i zaprasza na najciekawsze imprezy roku.
​​W roku 2015 zapraszamy do Katowic, jednego z najważniejszych miejsc na europejskiej mapie muzycznej. 

Na koneserów muzyki czeka nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, zaskakująca architekturą, jakością dźwięku, cudownymi brzmieniami i niezwykłą atmosferą. Przeobrażeniu uległa również siedziba Filharmonii Śląskiej. Odnowiony Spodek, jak co roku, odwiedzą gwiazdy światowego formatu – jesienią kolejna edycja Rawa Blues Festival. Lato to czas katowickich festiwali – OFF Festival i Tauron Nowa Muzyka – uznawanych za jedne z najlepszych wydarzeń muzycznych na świecie. 

Niepowtarzalne postindustrialne dziedzictwo jest dumą i chlubą Katowic. Na terenach po byłej kopalni w roku 2015 zacznie w pełni funkcjonować katowicka Strefa Kultury. Spodek, obiekty Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Muzeum Śląskiego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach tworzą unikalną na skalę Europy przestrzeń spotkań, edukacji i rozrywki z licznymi odniesieniami do śląskiej tradycji. Najpiękniejszymi przykładami katowickiego dziedzictwa są zabytkowe osiedla Nikiszowiec i Giszowiec – to drugie wzniesione zgodnie z oryginalną koncepcją urbanistyczną miasta-ogrodu. ​

 

Wiosną 2015 roku do Katowic przyjadą streetartowi malarze, a jesienią na MFF Ars Independent zjawiają się niepokorni twórcy filmowi. Amatorów codziennej rozrywki przyciągnie ulica Mariacka, która stała się synonimem zabawy do rana. Mocnym atutem Katowic są wydarzenia sportowe. Niedawno w Spodku polscy siatkarze sięgnęli po złoto Mistrzostw Świata, przed nami światowy finał Intel Extreme Masters i tenisowy turniej Katowice Open. Osoby czynnie uprawiające sport zapraszamy do Katowic na cyklicznie organizowane Night Skating i Night Biking oraz do korzystania z licznych terenów rekreacyjnych miasta.

Katowice to stolica prawie pięciomilionowego województwa, centrum ponad dwumilionowej metropolii i serce Śląska, w którym zarówno w sferze urbanistycznej, kulturalnej jak i na rynku pracy, zachodzą ogromne zmiany. Katowice znajdują się obecnie w czołówce polskich miast pod względem wysokości zarobków. Pracownicy przedsiębiorstw działających w Katowicach w pierwszym półroczu 2014 roku zarabiali średnio 4048 zł – wynika z publikacji przygotowanej przez Urząd Statystyczny. Więcej zarabiają tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego.    

Odwiedź stronę www.2015.katowice.eu

 
źródło: UM Katowice


Sprawdź TAGI: Katowice , promocja
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net