Tu jesteś: Strona Główna » Katowice stolicą innowacji w Diebold Nixdorf w 2021 roku

Katowice stolicą innowacji w Diebold Nixdorf w 2021 roku

| 2021-01-27
Diebold Nixdorf, globalny dostawca rozwiązań sprzętowych i oprogramowania dla sektora bankowego oraz handlowego, rozpoczął budowę zespołu zajmującego się opracowaniem i wdrażaniem nowatorskiego rozwiązania technologicznego. Zespół pracować będzie głównie w Katowicach i Kijowie, a projekt ten wiąże się z otwarciem blisko 100 nowych stanowisk pracy w stolicy województwa śląskiego.
 - Cieszę się, iż pomimo trudnych warunków gospodarczych i pandemii, Katowice nadal stanowią wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla rozwoju międzynarodowego biznesu. Szczególnie budujący jest fakt, iż Diebold Nixdorf, funkcjonując w Katowicach od przeszło 20 lat, nadal znajduje możliwości dalszego wzrostu. Wynika to ze specyficznej kombinacji możliwości, jakie oferuje miasto i cały region, czyli dostępu do specjalistów IT, strategicznej lokalizacji w Europie oraz doskonałej infrastruktury lotniczej i drogowej. Warto również podkreślić, iż rozwijany lokalnie obszar będzie związany z innowacyjnymi technologiami, co pokazuje jak strategiczne jest dla inwestora katowickie biuro. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o nowym projekcie Diebold Nixdorf. Życzymy sukcesu i  dalszego wzrostu centrum – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Firma, mająca swoje biura także w Warszawie i Szczecinie, swoją centralną lokalizację wytwarzania i dostarczania oprogramowania dla globalnych klientów sektora handlowego zlokalizowała właśnie w Katowicach, gdzie jest obecna już od ponad dwóch dekad. Biuro w nowoczesnym budynku Brynów Center niebawem będzie gotowe na przyjęcie nowego zespołu.

Katowice są nie tylko dynamicznie rozwijającym się miastem, ale także, jako stolica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wyjątkowo atrakcyjnym miejscem, dysponującym fantastycznym potencjałem ludzkim.

- Bardzo cieszymy się, że prace nad tak kluczowym projektem dla całego Diebold Nixdorf powierzono właśnie naszemu, katowickiemu oddziałowi. Oznacza to, że przez ostatnie lata udało nam się udowodnić kompetencje i zaangażowanie naszych pracowników. Z drugiej strony dla obecnych, jak i przyszłych pracowników, otwiera to nowe możliwości pracy, przy implementacji nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chmurowych Microsoft Azure, konteneryzacją i programowaniem w .NET Core, Angular 10 oraz React –  mówi Adrian Gawryś, dyrektor w katowickim oddziale Diebold Nixdorf.

Diebold Nixdorf rozpoczął już rekrutację pierwszych 50 nowych pracowników i planuje rozpoczęcie działalności nowego zespołu jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Równolegle z wprowadzeniem nowego projektu rozwijane są dotychczas funkcjonujące zespoły, dając potencjalnym pracownikom możliwość rozwoju w różnych obszarach i na różnych szczeblach kariery.Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Sprawdź TAGI: diebold nixdorf , katowice , praca
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net