Katowice na 4 miejscu, tuż po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie
Tu jesteś: Strona Główna » Katowice na 4 miejscu, tuż po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie

Katowice na 4 miejscu, tuż po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie

| 2016-02-09
W dniu 8 lutego odbyła się konferencja dot. najnowszego raportu PwC „Raport o polskich metropoliach 2015 – Katowice. Śląski diament wymaga lepszego szlifu”. W konferencji wzięli udział m.in. Prof. Witold Orłowski - główny doradca ekonomiczny PwC oraz Bogumił Sobula - Wiceprezydent Miasta Katowice.
pwc1

Pod względem przeciętnej wartości analizowanych przez PwC 7 kapitałów miasto Katowice znalazło się na 4 miejscu, tuż po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, wyprzedzając takie miasta jak Poznań czy Trójmiasto. Należy podkreślić, iż jedynie Katowice i Wrocław są miastami, w których w ostatnich trzech edycjach raportu PwC odnotowano ciągły wzrost powyższej wartości.

W raporcie podkreślono, że Katowice wyróżniają się rozwiniętą infrastrukturą, kulturą wysoką i kulturą życia codziennego oraz sprawnie zarządzanymi finansami. Według badania Katowice mogą poszczycić się także wysokim wskaźnikiem atrakcyjności dla inwestorów zagranicznych, jak również ogólnej atrakcyjności inwestycyjnej. Ponadto, według danych raportu PwC, to właśnie w Katowicach znajduje się największa spośród polskich dużych miast liczba firm innowacyjnych.

Jednak podobnie do innych ośrodków metropolitarnych Katowice muszą się również zmierzyć z negatywnymi trendami. Wydaje się, że jednym z największych wyzwań jest niekorzystny, stereotypowy wizerunek miasta.

Jak podkreśla Wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula: „Wyniki raportu PwC potwierdzają mocne strony Katowic. Nasze miasto przeszło daleką drogę w ewolucji od miasta związanego z górnictwem i przemysłem ciężkim do nowoczesnego ośrodka postindustrialnego. Dostrzegamy oczywiście obszary rozwojowe, nowe wyzwania i koncentrujemy się na tym, by ciągle poprawiać jakość życia naszych mieszkańców. Nieustająco dążymy do tego, aby Katowice były jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. Niezaprzeczalnie Katowice są miastem tętniącym życiem, biznesem i kulturą i jest to dla nas powód do niebywałej dumy.”

Pełną treść raportu można znaleźć na stronie PwC: http://www.pwc.pl/miasta2015.

 

 
 
 


Sprawdź TAGI: Katowice
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net