Tu jesteś: Strona Główna » Katowice Business Run 2016 - Pobiegniesz, pomożesz!

Katowice Business Run 2016 - Pobiegniesz, pomożesz!

| 2016-08-22
W niedzielę 4 września punktualnie o godzinie 10.30 rozpocznie się czwarta edycja charytatywnego biegu biznesowego, którego uczestnicy pobiegną, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz – po raz pierwszy – Fundacji Avanti Katarzyny Rogowiec.

 

Tegoroczny bieg ponownie odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Do pokonania będzie dystans 3,73 km. – W głównej mierze nawierzchnia jest asfaltowa. Są jednak odcinki po alejach szutrowych oraz ścieżkach parkowych. W przeciwieństwie do ubiegłego roku tym razem krajobraz będzie bliżej natury, a sam event zapewne przybierze formę pikniku – zapowiadają organizatorzy.

Ze względu na ogromne zainteresowanie w biegu będzie mogło wziąć udział nie 1,5 tys., a 2 tys. osób. Na starcie pojawi się m.in. drużyna „Z protezą po protezę!”. W jej składzie znalazł się Grzegorz Kocoł, dla którego zbierano fundusze podczas Katowice Business Run 2014. – Marzę o tym, aby pobiec i odwdzięczyć za pomoc i wsparcie, jakie otrzymałem – mówi Grzegorz.

Tegoroczni uczestnicy pobiegną dla podopiecznej Fundacji Poza Horyzonty – Pauliny Zabłockiej, 24-letniej katowiczanki, która w 2008 roku wpadła pod pociąg. Po amputacjach obu kończyn dolnych i przebytej depresji dziewczyna odnalazła w sobie wewnętrzną siłę, dzięki której dziś uczestniczy w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, marząc jednocześnie o bardziej aktywnym spędzaniu czasu.

Uczestnicy katowickiego biegu pomogą też podopiecznemu Fundacji Avanti Katarzyny Rogowiec. – Pozytywna energia naszych biegaczy w tym roku po raz pierwszy wesprze nie tylko beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale także lokalne fundacje – mówi Marta Hernik, manager przedsięwzięcia. Organizatorzy tegorocznej edycji wydarzenia podjęli decyzję, że Katowice Business Run pomoże także Januszowi Rokickiemu, sportowcowi, paraolimpijczykowi, reprezentantowi Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio w pchnięciu kulą.

Katowice Business Run, oprócz aspektu charytatywnego, promuje zdrowy styl życia oraz integruje środowiska biznesowe. Każda edycja organizowana jest we współpracy środowiska biznesowego, jednostek samorządowych oraz trzeciego sektora. 92% opłat startowych i całość dodatkowych wpłat od biegaczy jest kierowana na potrzeby beneficjentów. Do tej pory pomoc trafiła do ponad 60 osób, podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Ze zgromadzonych środków zakupiono protezy, sfinansowano pomoc rehabilitacyjną i psychologiczną.

Więcej: katowicebusinessrun.pl


Sprawdź TAGI: Katowice , business run , bieg , sport
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net