Tu jesteś: Strona Główna » Katowice Business Run 2015

Katowice Business Run 2015

| 2015-09-08
W niedzielę 6 września 1 500 osób po raz kolejny ruszyło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W trzeciej edycji Katowice Business Run biegacze zebrali rekordową kwotę w wysokości 104 454 zł brutto. Ta pomoc w pierwszej kolejności trafi do Marka Urbanka na zakup protezy nogi.

 

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu –powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić niemal 1 000 000 zł brutto! To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzymają: beneficjenci z Katowic, Krakowa, Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia i kolejni podopieczni naszej Fundacji, których niebawem wybierzemy. Cztery lata temu kiedy wymyślaliśmy ten projekt marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a te osoby, którym pomagamy mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku. To niezwykłe emocje. – dodała Agnieszka Pleti.

Trasa tegorocznego biegu w Katowicach  prowadziła ulicami Strefy Kultury, a każdy uczestnik przebiegł 3,4 km. Najszybciej trasę pokonała drużyna JZP Kancelaria Adwokacka w czasie 54 minuty i 56 sek. Miejsce drugie zajęła drużyna JCommerce SA z czasem 59 minut i 35 sek., trzecie miejsce Mentor Graphics Polska z czasem 1 h, 53 sek.

Jednak drużyną, która w tym roku szczególnie zasłużyła na wyróżnienie wygrywając kategorię „Pomagam Bardziej" jest dużyna ING Bank ŚIąski Internetowi i Mobilni. To właśnie oni zebrali największą kwotę 1 520 zł w i otrzymali Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Gosię Baczyńską. Fundusze zgromadzone dzięki akcji rokrocznie pozwalają Fundacji na powiększenie grona beneficjentów.

Katowice Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety. Bieg jest katowicką odsłoną Poland Business Run, w którym pobiegło w tym roku prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej" udało się zebrać niemal 1 000 000 zł brutto, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

 

​Organizatorzy Katowice Business Run 2015: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Miasto Katowice, Capgemini Polska Sp. z o.o., Kroll Ontrack.

Strona www: www.katowicebusinessrun.pl

Profil Facebook: www.facebook.com/KatowiceBusinessRun

 

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który co roku rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2015 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run, Łódź Business Run, Wrocław Business Run i Warszawa Business Run. Łącznie wzięło w nich udział blisko 15 000 osób, zebrano blisko 1 000 000,00 zł brutto, dzięki którym możliwa będzie pomoc co najmniej 9 podopiecznym Fundacji. Do tej pory w ciągu 3. edycji Poland Business Run pomógł w sumie 27 osobom, kupując 35 protez. 

www.polandbusinessrun.plReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net