Tu jesteś: Strona Główna » Jarmark Wielkanocny stanął na katowickim Rynku!

Jarmark Wielkanocny stanął na katowickim Rynku!

| 2017-03-30
Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku powoli staje się tradycją. W tym roku od 29 marca do 14 kwietnia w centrum miasta goszczą wystawcy z całej Polski i z zagranicy. 40 stoisk wypełnionych regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi.

jarmark_640_04

Na stoiskach znajdziemy: przepiękne pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi , palmy wielkanocne, dekoracje, bazie, wianki, haftowane obrusy, zające z siana, rzeźbione świece, tradycyjne ręcznie pisane ikony, zabawki z drewna, koszyki wielkanocne, rzeźbione ozdoby z drewna olchowego.

Ponadto przysmaki nie tylko na stół wielkanocny – tradycyjne wędliny z Wielkopolski, wędliny z dziczyzny, litewskie przysmaki, węgierskie salami, ekologiczne sery kozie, sery górskie i holenderskie, baby i mazurki, tradycyjne chleby na zakwasie, oleje tłoczone na zimno, likiery, nalewki i miody pitne, domowe konfitury, wyroby czekoladowe, przyprawy, bakalie, herbaty i kawy prosto ze Sri Lanki, turecka chałwa i ekologiczne miody z różnych stron Polski.

Nie brakuje także naturalnych kosmetyków na bazie miodu, olejków arganowych czy francuskich perfum. W strefie gastronomicznej mamy okazję spróbować węgierskiego kurtosza kolacza i langosza, francuskich naleśników, irlandzkiego piwa czy tradycyjnych polskich zup i grilowanych kiełbasek.

Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się pokaz kulinarny gotowania tradycyjnego żurku w ogromnym kotle opalanym drewnem. Dochód ze sprzedaży żurku zostanie przekazany na działalność katowickiego Hospicjum Cordis. Zapraszamy serdecznie do spróbowania wyjątkowego żurku i włączenia się w akcję charytatywną.

W każdy weekend pokazy rękodzieła ludowego - zdobienie palm i pisanek wielkanocnych prowadzone przez artystów ludowych z Beskidu Żywieckiego i z Opolszczyzny wszystkie pokazy będą miały charakter otwarty, wszyscy chętni będą mieli okazję zmierzyć się z technikami ludowymi, a wykonane przez siebie prace zabrać do domu.

Ponadto koncert pasyjny, a dla najmłodszych spektakl pt „Kolorowa Wielkanoc”, wielkie maskotki świąteczne i Łączka Zajączka czyli kreatywna strefa zabaw plastycznych.

Program:
31.03.2017 (piątek)
12.00 – 17.00 warsztaty zdobienia pisanek 

1.04.2017 (sobota)
10.00 – 14.00 pokaz kulinarny – gotowanie świątecznego żurku
14.00 – rozpoczęcie sprzedaży żurku. UWAGA! Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność Hospicjum Cordis w Katowicach.
11.00 – 17.00 warsztaty zdobienia pisanek

8.04.2017 (sobota)
11.00 – 17.00 warsztaty zdobienia palm wielkanocnych
16.00 – 17.00 spektakl dla dzieci „Kolorowa Wielkanoc”

9.04.2017 (niedziela)
11.00 – 17.00 warsztaty zdobienia palm wielkanocnych
16.00 – 18.00 koncert pasyjny w wykonaniu zespołu wokalno instrumentalnego ITD. oraz zespołu wokalnego gospel BBC

Zapraszamy!
 


Sprawdź TAGI: Katowice , rynek , jarmark , wielkanoc
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net