Tu jesteś: Strona Główna » Jarmark Na Nikiszu, 9-11 XII 2022

Jarmark Na Nikiszu, 9-11 XII 2022

| 2022-11-17

W imieniu Organizatora – Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz Miasta Katowice – Miasta Gospodarza, serdecznie zapraszamy na 15. JARMARK NA NIKISZU. 3-dniowy jarmark świąteczny odbędzie się 9-11 grudnia. A powodów, by go odwiedzić jest co najmniej kilka.

Jak co roku, Jarmark to niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć wysokiej klasy rękodzieło oraz jakościowe produkty – z różnych regionów Polski. Nie zabraknie także lokalnych wystawców, którzy sprzedawać będą śląskie pamiątki i artystyczne wytwory. Podczas tych trzech dni każdy będzie miał więc możliwość, by kupić coś dla siebie lub bliskich – niebanalny upominek, autentyczną pamiątkę czy praktyczny i pięknie wykonany przedmiot.

Jarmarkowy asortyment to także wystawcy z branży spożywczej. I w tym roku przygotowujemy specjalną strefę gastro, w której będzie można przekąsić coś tradycyjnego z regionalnych kuchni lub udać się w kulinarną podróż śladem… foodtrucków. Swoją specjalną ofertę przygotowują także lokalne gastronomie. Na Jarmarku znajdziecie też stoiska z żywnością z innych części Polski – m.in. z Podlasia i Mazur. Będzie okazja by spróbować wypieków, wędzonych ryb, wyrobów wędliniarskich oraz naturalnych produktów –m.in. miodów, syropów, nalewek i przypraw. Jak na prawdziwy bożonarodzeniowy jarmark przystało, nie zabraknie pierników oraz… grzańca. W centralnej części rynku usytuowana będzie winiarnia, serwująca grzane wino, także bezalkoholowe.

Jarmarkowy klimat w sobotę i w niedzielę dopełniać będzie scena muzyczna, zlokalizowana w tym roku na Skwerze Zillmannów. Jak zwykle repertuar dobieramy tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Usłyszycie zarówno tradycyjną muzykę, nawiązującą do grudniowego kalendarza – Barbórki, adwentu i Bożego Narodzenia, jak i bardziej progresywne dźwięki dj setów. A na sam koniec wydarzenia przygotowaliśmy akcent ukraiński – występ artysty z Kijowa.

I w tym roku zapraszamy do skorzystania ze specjalnych bezpłatnych linii autobusowych. Jedna z nich kursować będzie wahadłowo z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego parkingu) do przystanku Janów- Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym z parkingiem przy rondzie na ul. Gospodarczej, usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca.

Ci, którzy przyjadą samochodem, będą mogą skorzystać z płatnych parkingów przy ul. Szopienickiej. Największy z nich zlokalizowany będzie niedaleko Szybu Pułaski (w bliskim sąsiedztwie Skweru Rybka).

Podczas Jarmarku działać będzie mobilna służba informacyjna, tworzona przez wolontariuszy.
Szczegółowe i bieżące informacje nt. Jarmarku zamieszczane są systematycznie na portalu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/
oraz w treści wydarzenia:
https://fb.me/e/29pflwA28

Współorganizator wydarzenia: Miasto Katowice – Status Miasta Gospodarza
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Katowice
Patronat medialny: Radio RMF FM, Dziennik Zachodni oraz portal Naszemiasto.pl
Partnerzy:
Tauron Polska Energia S.A.
Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości S.A.
TBS Katowice
Ski Team
Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” w Katowicach
Piekarnia-Cukiernia Michalski
Śląska Prohibicja
Katowickie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Opracowanie: Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw LokalnychZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net