Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach
Tu jesteś: Strona Główna » Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

| 2014-12-01
W dniach od 3 do 23 grudnia Zapraszamy na kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie odbędzie się przy  ulicy Staromiejskiej. Jarmarki nie tylko w naszym mieście ale też w całej Polsce stają się coraz bardziej popularne . W tym względzie Katowice należą prawie do elity , gdyż Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja.

​Jedyna niepowtarzalna atmosfera do zrobienia świątecznych prezentów  dla swoich najbliższych . Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, szczególnie 6 grudnia kiedy to pomiędzy straganami spotkać będzie  można Świętego Mikołaja. Podczas trwania jarmarku czas umilać nam będą świąteczne postacie - Elf , Mikołaj , Bałwanek , choinka i aniołki .

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty kolęd i pastorałek . Jak to na jarmark przystało będzie można też spotkać Kataryniarza. Atrakcją jarmarku będą  wykonane z wikliny sanie i renifery, które są oryginalnym elementem wystroju ulicy Staromiejskiej tym razem przy asyście świątecznych aniołów naturalnej wielkości wykonanych z siana przez artystę  z Beskidu Niskiego Andrzeja Wrzecionko .

Na jarmarku znajdziemy bogatą ofertę wyrobów artystycznych, ludowych i świątecznych z kraju i z zagranicy. Będziemy gościć m.in. wystawców z Węgier , którzy serwować będą wyśmienite kołacze - Kurtosz Calacs oraz z Francji, Ukrainy  gdzie znajdziemy wyjątkowe kosmetyki wykonywane przez przydomowe fabryczki idealne nadają się na prezenty świąteczne . Pojawią się także wyroby z Egiptu .

Na stoiskach znajdziemy też , góralskie sery, masło i mleko – wszystkie produkty z naturalnie wytwarzane w domowym gospodarstwie ,  wędliny produkowane w oparciu o tradycyjne polskie receptury. Krajowe pasieki z miodami i nalewkami ,  będą także świeczki pszczele oraz figurki woskowe.
Dla łasuchów wyjątkowe pod swoim względem wypieki świąteczne , naturalne wypiekane chleby i wiele innych kulinarnych przysmaków .

Z chatki Baby Jagi  będzie się roznosić zapach świeżo wypiekanych pierniczków , które kusić będą swoim smakiem jak i niepowtarzalnym zdobieniem  .

Będziemy mogli też kupić artystycznie wykonaną odzież lnianą  , biżuterię z bursztynu , ze srebra , zdrowotne poduszki z gryki , odzież termiczną, obrusy , stroiki na pieczywo  czy zabawki z drewna .
Na jarmarku gościć będziemy wystawców prezentujących różne wyroby artystyczne, bez których święta nie mogą się obejść takich jak ozdoby choinkowe, bombki, stroiki, wianki, świeczniki, aniołki z masy solnej  i wiele, wiele innych.

zima jarmark 2014.jpg

źródło: UM KatowiceReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net