Tu jesteś: Strona Główna » Intel Extreme Masters już po raz czwarty w katowickim Spodku

Intel Extreme Masters już po raz czwarty w katowickim Spodku

| 2016-02-29
Między 4 a 6 marca 2016 r. w katowickim Spodku już po raz czwarty odbędzie się Intel Extreme Masters, czyli mistrzostwa świata gier komputerowych. Jednocześnie to już trzeci raz, kiedy Katowice będą gospodarzem finału IEM – ostatniej imprezy sezonu. Będzie ona podsumowaniem dziesiątego, jubileuszowego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych serii rozgrywek e-sportowych. W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołączy popularna gra zespołowa Counter Strike: Global Offensive.

baner-IEM-2300x85_flatbg.jpg


Counter Strike: Global Offensive, League of Legends oraz StarCraft II

Katowicki Spodek po raz kolejny odwiedzą najlepsi gracze na świecie. Będą oni walczyć o jedno z najcenniejszych trofeów w e-sporcie – puchar Intel Extreme Masters. Do największych tegorocznych niespodzianek należy zaliczyć włączenie gry Counter Strike: Global Offensive do oficjalnych tytułów finału IEM. W poprzednich edycjach turnieje CS:GO organizowane były lokalnie przez firmy Intel i ESL, jako imprezy towarzyszące Intel Extreme Masters. Teraz, po kilku latach przerwy, popularna gra powróci na wielką scenę. Informacja ta z pewnością ucieszy fanów Counter Strike, których w Polsce nie brakuje, oraz kibiców Virtus.pro – zwycięzców turnieju CS:GO z 2014 roku. W Katowicach odbędzie się także finałowy turniej Intel Extreme Masters w League of Legends. 

Dodatkowo IEM Katowice będzie gospodarzem 2016 StarCraft® II World Championship Series™ (WCS) Circuit Championships – pierwszych rozgrywek z tego cyklu.

Finałowy przystanek turnieju i 500 tys. USD do wygrania

Finał Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters zgromadzi w Spodku najlepszych na świecie graczy, wyłonionych na drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród to 500 tys. USD.

W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów – stawką jest 100 tys. USD nagrody, o tytuł mistrzów Counter Strike: Global Offensive i 250 tys. USD powalczy 12 drużyn, a w zmaganiach StarCraft II, w którym zagra 32 zawodników, pula wyniesie 150 tys. USD.

Nie tylko rozgrywki e-sportowe

Obok pojedynków najlepszych graczy na świecie, w Katowicach na fanów gier komputerowych będą również czekać targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, zorganizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przylegającego do Spodka. Najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują tam swoje produkty. Organizatorzy zaplanowali ponadto liczne dodatkowe atrakcje, a także wydarzenia towarzyszące. 

Wśród nich jest między innymi Intel Challenge – turniej kobiet, które w Counter-Strike: Global Offensive będą rywalizować o 30 tys. USD. O mistrzowski tytuł powalczy osiem zespołów.

 Katowice, dzięki organizowanym tu już od trzech lat imprezom Intel Extreme Masters, stały się bardzo ważnym punktem na e-sportowej mapie świata. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy Spodek w ciągu 4 dni odwiedziły 104 tysiące widzów, postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe usprawnienia, po to, by podczas edycji 2016 jeszcze więcej osób mogło wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dołożymy wszelkich starań, żeby kolejny katowicki finał Intel Extreme Masters był prawdziwym świętem graczy – mówi Aleksander Szlachetko z Intela.

– Poprzednie edycje Intel Extreme Masters w Katowicach pokazały, że nasz kraj jest idealnym miejscem na organizację tak prestiżowych wydarzeń – zmagania najlepszych graczy śledziło mnóstwo widzów na trybunach i w Internecie. Jubileuszowa odsłona finałów IEM zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, więc z pewnością na długo zapisze się w pamięci fanów e-sportu z całego świata – mówi Krzysztof Pikiewicz z ESL Polska.

Wstęp na imprezę

Wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie bezpłatny. Z uwagi na dużą popularność imprezy, widzowie mają możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na IEM. Szczegóły na temat biletów znajdują się pod adresem http://bit.ly/IEM2016_bilety

billboard-IEM-530x255_flatbg.jpgReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net