Tu jesteś: Strona Główna » Inne Granie Festival

Inne Granie Festival

| 2016-09-20
22 października o godzinie 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Henryka Sienkiewicza 3, rozpocznie się prawdziwe święto muzyki alternatywnej. 


 

igf1200x450b_640

Od 2009 roku "Inne Granie w ChCK" było cyklem koncertowym, prezentujący młode, interesujące zespoły z kręgu muzyki alternatywnej. Na przestrzeni 7 lat bohaterami sceny było ponad 100 grup: jedne z nich zrobiły od tego czasu dużą karierę, innych nie ma już na scenie.

Od tego roku jednak Inne Granie zmienia swoją formułę, bowiem odbywać się będzie raz w roku, jesienią. W pierwszej odsłonie, 22 października, wystąpią uznani artyści:

Karpaty Magiczne i Babu Król oraz mniej znane, lecz równie interesujące Czary Mary Koszmary i Ćmy, które na Innym Graniu dały przed laty swój pierwszy koncert. 

W ramach Festivalu będą mogli pokazać się również młodzi artyści. Konkurs przeprowadzony na portalu Facebook pozwoli wyłonić jedną grupę, która wystąpi na głównej scenie jako pierwsza. Początek wydarzenia o godzinie 18.00.

Zakończenie koncertów na scenie widowiskowej nie będzie oznaczało końca tego święta muzyki alternatywne. Po koncertach w Chorzowskim Centrum Kultury muzycy i fani przeniosą się do położonego kilkadziesiąt metrów obok klubu Szuflada 15 (ul.Wolności 15), gdzie odbędzie się afterparty – jam session.
 
Pomysłodawcą, współorganizatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Babko, właściciel śląskiego wydawnictwa Falami, znany m.in. z grup hipiersoniK, Babie Lato i Frank Babko oraz działań medialnych, który tak mówi o Festivalu: „Bardzo się cieszę, że idea Innego Grania wciąż żyje. Że możemy prezentować w ChCK świetną polską muzykę alternatywną: zarówno jej gwiazdy jak wschodzące talenty. Bardzo zapraszam.” 

Artyści Inne Granie Festival:

Karpaty Magiczne / The Magic Carpathians

Kultowy zespół od ponad 15 lat łączy oryginalne brzmienia instrumentów etnicznych z najdalszych zakątków świata i nagrania terenowe (często digitalnie przetworzone) z psychodelią i rockową awangardą i improwizacją, naturę z cybertechnologią. Trzon zespołu tworzą Anna Nacher i Marek Styczyński, wcześniej znani z legendarnej grupy Atman. Nagrali 12 płyt, koncertowali na całym świecie. W Chorzowie wystąpią w specjalnym, sześcioosobowym składzie, w którym nagrali ubiegłoroczny album "Biotop" (z Małgorzatą Tekiel na basie, Janem Kubkiem na tablach, Dawidem Adjańczykiem na lirze korbowej i organach; a także z Niną Adjańczyk – wizualia organiczne). Przygotowany specjalnie na tę okazję koncert nazwali "Muzyka symbiotyczna". 

Babu Król

Budyń i Bajzel, znani m.in. z grupy Pogodno i płyt solowych, w 2012 roku założyli projekt Babu Król. Ich debiutancki album „Sted”, w całości prezentujący nowe interpretacje wierszy Edwarda Stachury, zdobył uznanie znacznie wykraczające poza krąg fanów twórczości autora „Siekierezady”. Bajzel i Budyń odczarowali Stachurę, reanimowali jego liryki i przenieśli je w 21. wiek. Nie ma tu wyciągniętych swetrów i harcerskiego ogniska, jest mocny bit, elektronika, syntezatory, saksofon i czary na elektrycznej gitarze.  
Ich drugi album, „Kurosawosyny”, brzmi orkiestrowo i przestrzennie, w czym pomogli zaproszeni goście, głównie ze świata jazzu. Na koncertach Babu Król porywa energią i świeżością, rozbraja humorem i luzem. Króluje.  

Czary Mary Koszmary i Ćmy

Liderem grupy jest Krystian Różycki, znany pod scenicznym pseudonimem Carlos. To jedna z najciekawszych postaci muzycznych Mysłowic. Przez kilkanaście lat grał w różnych składach, teraz koncentruje się jednak na autorskim projekcie (prócz tego gra na basie w Sztywnym Palu Azji). Czary Mary Koszmary i Ćmy zmontował „na szybko” w 2011 roku, gdy dostał propozycję występu na Innym Graniu w ChCK. Jego utwory ukazały się na kompilacjach z serii „Sealesia” i „Mysłowice Dobrze Brzmiące". Wszystkie łączą w sobie dużą melodyjność i oryginalność, na pierwszy plan wybija się w nich osobowość Carlosa, który swoim głosem i instrumentarium robi prawdziwe „czary mary”. Nowy skład zespołu uzupełniają Sara Kajzerek, Stanley McNolly i Jarek Bartkowiak.
 
Strona wydarzenia: chck.pl/innegranie
Bilety: 10 PLN/ 20 PLN w dniu Festivalu
Więcej informacji i rezerwacja biletówdamian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net