Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
“Przyjazny Zakątek” na Giszowcu
Katowickie TBS zakończyło budowę na Giszowcu. Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się sprzedaż 16 mieszkań inwestycji “Przyjazny Zakątek” na terenie zabytkowego osiedla.
więcej...
VII Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy
W Giszowieckim Parku, na Placu Pod Lipami, odbył się VII Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy. więcej...
Festiwal Sportu na Giszowcu
Po raz pierwszy odbył się Festiwal Sportu na Giszowcu. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki inicjatywie grupy biegowej "Giszowiec biega razem". więcej...
Przebudowa węzła Giszowiec: czasowa organizacja ruchu na odcinku w kierunku Tychów
Przebudowa węzła Giszowiec zmierza ku końcowi. Podczas najbliższych dwóch weekendów na odcinku DK86 w ciągu ulicy Pszczyńskiej - w rejonie kładki dla pieszych - będą prowadzone prace związane z układaniem masy bitumicznej. Dlatego też w niedzielę 29 maja oraz w sobotę 4 czerwca ruch w kierunku Tychów - na krótkim odcinku - będzie odbywał się tylko jednym pasem. 
więcej...
Przypominamy, od środy zmiany w organizacji ruchu drogowego w Giszowcu
W środę 20 kwietnia rusza kolejny etap prac związanych z przebudową węzła w Giszowcu, który wiąże się z czasowym zamknięciem ulicy Kolistej. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu drogowego. Pod adresem www.dk86.pl można obejrzeć filmy pokazujące przejazd nowo otwartymi zjazdami oraz mapki pokazujące jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym miejscu.
więcej...
Nagrody Prezydenta Katowic w dziedzinie sportu przyznane
W Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu. Najlepszymi sportowcami 2021 roku okazali się: Katarzyna Wasick, Andżelika Wójcik, Ewa Trzebińska, Robert Taraszkiewicz, Kacper Garnczarek i Paulina Guzikowska. Nagrody przyznano również dla największych „sportowych nadziei Katowic”, oraz „najlepszego działacza/trenera sportowego”. 
więcej...
Zdrowotne właściwości solanki – w Katowicach powstanie fontanna solankowa, a po zimowej przerwie działalność wznawia tężnia
Giszowiec nazywany też osiedlem ogrodem zyska nowe atrakcyjne miejsce. Zakład Zieleni Miejskiej podpisał umowę na budowę fontanny solankowej w Giszowcu. Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Wojciecha i Batalionów Chłopskich i jest wynikiem głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim. Po zimowej przerwie, od 1 kwietnia będzie można ponownie korzystać z tężni solankowej w parku Zadole.
więcej...
Ruszyła budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem

Inwestycja będzie kosztowała około 4,5 mln złotych. Jednocześnie trwają prace związane z budową drogi rowerowej prowadzącej z ulicy Pułaskiego do ulicy Gospodarczej, przez Dolinę Trzech Stawów.

więcej...
Przebudowa układu drogowego w Giszowcu: od 15 lutego nowa organizacja ruchu
We wtorek 15 lutego, na terenie przebudowywanego układu drogowego w Giszowcu zostanie
zmieniona organizacja ruchu. Zamknięta będzie część skrzyżowania, łączącego ul. Kolistą,
Karolinki, 73-go Pułku Piechoty oraz zjazd do ulicy Pszczyńskiej. Zmiana jest tymczasowa i potrwa
do połowy kwietnia. MZUiM Katowice w najbliższych tygodniach będzie realizował także naprawy
pozimowe nawierzchni na DK86. więcej...
Przebudowa układu drogowego w Giszowcu
W piątek 28 stycznia otwarty został przejazd ul. Kolistą pod wiaduktem wzdłuż ul. Pszczyńskiej (DK86) w dwóch kierunkach. To oznacza, że kierowcy jadąc od Giszowca mogą ul. Kolistą wjechać w ul. 73 Pułku Piechoty w kierunku do Ligoty i Ochojca. Od soboty 29 stycznia zmienił się także rozkład jazdy komunikacji miejskiej w tym rejonie.
więcej...
Nowe inwestycje rowerowe w Katowicach: Nikiszowiec zyska połączenie z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów

Ponad 5 mln zł warte są dwa ważne połączenia rowerowe, które pozwolą dojechać bezpiecznie na rowerze do Nikiszowca. Chodzi o drogę rowerową z Doliny Trzech Stawów oraz Giszowca.

więcej...
Przebudowa układu drogowego w Giszowcu – otwarcie zjazdu z ul. Pszczyńskiej w ul. 73-go Pułku Piechoty

We wtorek 18 stycznia otwarty zostanie zjazd z ulicy Pszczyńskiej w kierunku od Centrum Katowic w ulicę 73-go Pułku Piechoty w kierunku Ligoty i Ochojca.

więcej...
Bieg City Trail
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na leśne trasy w całej Polsce wrócił wakacyjny cykl biegów przełajowych - CITY TRAIL on Tour. W Katowicach impreza organizowana jest przy Stawach Janina i Barbara w Giszowcu.
więcej...
SprzątaMy Giszowiec
Z nami kolejna akcja sprzątania dzielnic, w ramach której mieszkańcy wraz ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty porządkują pięć miejsc, wybranych podczas głosowania lokalizacji na terenie Katowic.
więcej...
Katowickie TBS ogłosiło przetarg na budowę domków jednorodzinnych na Giszowcu
Rozpoczęła się procedura przetargowa Katowickiego TBS w związku z budową budynków jednorodzinnych na Giszowcu przy ul. Działkowej. Inwestycja obejmuje budowę 16 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie budowy jest planowane na III kwartał tego roku, a zakończenie nastąpi pod koniec 2022 r.
więcej...
Otwarcie zjazdu z Drogi Krajowej nr 81 na Drogę Krajową nr 86 w Katowicach
We wtorek 10 listopada zostaną wprowadzone udogodnienia na przebudowywanym węźle dróg krajowych 81 i 86 w Katowicach w Giszowcu. Wykonawca zakończył prace na zjeździe z ul. 73 Pułku Piechoty na ul. Pszczyńską, czyli wjazd z Drogi Krajowej nr 81 w Drogę Krajową nr 86.
więcej...
Ruch na Drodze Krajowej nr 86 w Katowicach wróci 19 września
Droga Krajowa nr 86 na wysokości Giszowca  została zamknięta po ulewnych deszczach w sobotę 27 czerwca. Gwałtowne  opady  spowodowały  osunięcie  skarpy  zabezpieczającej wiadukt drogowy. W związku z postępującą deformacją czynnej jezdni w ciągu DK86 ze względów bezpieczeństwa  została ona zamknięta. Ostatnie tygodnie wykonawca wykonywał prace, by jak najszybciej przywrócić ruch na drodze krajowej, w efekcie będzie to możliwe 10 dni wcześniej niż zakładał przyjęty harmonogram.
więcej...
Nowe mieszkania na Giszowcu
22 września oficjalnie oddano do użytku nowe lokale mieszkalne na katowickim Giszowcu. Osiedle pod Kasztanami to dwadzieścia cztery mieszkania. Inwestorem jest Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. więcej...
"Dzień sąsiada" na zrewitalizowanym skwerze w Giszowcu
9. czerwca uroczyście otwarto skwer imienia Ewalda Gawlika, pomiędzy ulicami Barbórki i Wojciecha w katowickim Giszowcu. Rewitalizacja tego miejsca to zasługa mieszkańców Giszowca.
więcej...
SERWIS INFORMACYJNY MIASTA KATOWICE 20.12.2016

W tym serwisie:

pomnik Adama Mickiewicza na katowickim rynku,
Mistrzostwa 4 Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym,
Jarmark na Giszowcu,
Śląski Rap Festiwal.

więcej...
II Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy
17 grudnia Plac Pod Lipami zapełnił się wystawcami, którzy w ramach Bożonarodzeniowego Jarmarku prezentowali swoje wyroby. więcej...
Piknik rodzinny - Żyjmy zdrowo
Na placu pod Lipami świętowano 110-ecie dzielnicy Giszowiec, w ramach jubileuszu odbył się "Piknik rodzinny- żyjmy zdrowo". więcej...
"Na kole kole Nikiszu"
Z Parku pod Lipami w Giszowcu wystartował 6. rajd "Na kole kole Nikiszu".
więcej...
Nowa hala sportowa na inaugurację roku szkolnego
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Tego dnia swoje święto obchodziło również gimnazjum nr 16 w Giszowcu, gdzie oddano do użytku nową halę sportową. więcej...
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net