Tu jesteś: Strona Główna » Garri Kasparow gościem specjalnym ABSL Summit 2022 w Katowicach

Garri Kasparow gościem specjalnym ABSL Summit 2022 w Katowicach

| 2022-04-20
Katowice, 20 kwietnia, 2022: Garri Kasparow, szachowy arcymistrz i były mistrz świata, aktywista prodemokratyczny, działacz na rzecz praw człowieka i mówca biznesowy, będzie gościem specjalnym ABSL Summit 2022 – Facing a Challenging Future. 
ABSL Summit to jedno z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń analizujących globalne trendy oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie budowanie silnego i zrównoważonego biznesu w obliczu geopolitycznych, gospodarczych i społecznych wyzwań. Gościem specjalnym ABSL Summit 2022 będzie były mistrz świata w szachach, a obecnie działacz polityczny i obrońca praw człowieka - Garri Kasparow. Wraz z przedstawicielami świata nauki, polskiego i międzynarodowego biznesu, sektora publicznego, a także z uznanymi ekspertami, takimi jak Al Gore - były wiceprezydent USA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, opowie o globalnych rozwiązaniach i koncepcjach kształtujących nasze postrzeganie świata w czasie nieustannych zmian.

Janusz Dziurzyński, Prezes ABSL, podkreśla, że: - Garri Kasparow stawia swoim słuchaczom wyzwania, inspirując ich i dzieląc się z nimi wnikliwymi spostrzeżeniami, na które może sobie pozwolić tylko najlepszy mówca. Charyzma, strategiczne myślenie i śmiała perspektywa, które uczyniły Kasparowa wybitnym szachistą, czynią go również niezwykłym prelegentem. Teraz – bardziej niż kiedykolwiek – biznes musi nauczyć się myśleć o przyszłości w sposób elastyczny. Planowanie scenariuszowe, znane z gry w szachy, dokładnie tak działa. Pomaga radzić sobie z niepewnością. Każdy dobry szachista myśli kilka kroków naprzód.

Podczas ABSL Summit 2022, Kasparow wygłosi przemówienie zatytułowane Check Europe or Checkmate already, w którym używając metafory szachów, postawi pytanie czy mamy jeszcze pole do manewru, czy też mamy już do czynienia z matem (sytuacja z szachów, w której nie ma żadnego dozwolonego ruchu, a zawodnik tracący króla, przegrywa grę). Kasparow podczas wystąpienia, odwołując się do analogii szachów i strategii biznesowych, rzuci światło na globalne wyzwania w czasach geopolitycznych turbulencji, bazując na swojej ogromnej znajomości realiów tej części świata.

W szachach jednym z najcenniejszych narzędzi – w rzeczywistości wielce niedocenianym narzędziem – jest umiejętność przewidywania i analizowania zarówno obecnej sytuacji, jak i jej zmieniającej się dynamiki, a także przeprowadzenie analizy po fakcie, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak. Politycy i managerowie, tak jak szachiści, powinni myśleć wiele kroków do przodu, aby być przygotowanym na różne scenariusze – tłumaczy Garri Kasparow, który posunięcia Putina nakreślił już siedem lat temu w swojej książce zatytułowanej Winter is Coming (pol. Nadchodzi zima).

Organizatorem konferencji ABSL Summit 2022, która odbędzie się od 30 maja do 1 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, jest Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Gospodarzem wydarzenia będzie Miasto Katowice, jeden z pięciu najważniejszych ośrodków sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Marcin Krupa, prezydent Katowic, zauważa: Katowice są doskonałym miejscem na podjęcie rozważań, w jaki sposób postępować w nieprzewidywalnym świecie biznesu i polityki, jak zarządzać zmianami, które w długofalowej perspektywie mają przynieść wymierne efekty. My w Katowicach staliśmy przed takim wyzwaniem trzy dekady temu, kiedy trzeba było zadecydować o kierunkach rozwoju i pogodzeniu ich z ochroną środowiska naturalnego. Zmienność i niepewność już od kilku lat to jedyne stałe cechy otoczenia, w którym przebywamy, i do którego musimy się dostosować. Znakomici mówcy obecni na konferencji ABSL Summit 2022 z pewnością zaproponują nam interesujące koncepcje działania zarówno na poziomie tak lokalnym, jak i strategicznym – o znaczeniu globalnym.

***

O KATOWICACH
Katowice, położone w południowej Polsce, są centralnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zamieszkałej przez niemal 2,3 miliona ludzi. Przyjazny klimat inwestycyjny tworzą doskonale rozwinięta sieć drogowa ze zrównoważonym transportem, dostęp do trzech międzynarodowych lotnisk oraz silne tradycje akademickie. Zdolności językowe i wielojęzyczność potwierdzają inwestorzy, w których centrach biznesowych świadczone są usługi w ponad 30 różnych językach obcych.
Więcej: www.invest.katowice.eu

O NOSPR
Siedzibą NOSPR jest nowoczesny budynek projektu katowickiej pracowni Konior Studio, mieszczący salę koncertową na 1 800 miejsc, salę kameralną oraz liczne przestrzenie warsztatowe i edukacyjne. Sala koncertowa, z akustyką projektu Nagata Acoustics, cieszy się opinią jednej z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych świata i jest również wyjątkowym miejscem na spotkania biznesowe na najwyższym szczeblu.
Więcej: www.nospr.org.pl

O ABSL
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - zrzesza ponad 220 największych światowych firm, reprezentujących sektor, w którym zatrudnionych jest obecnie w Polsce ponad 355 000 osób. Ponad 1600 centrów usług, w ponad 60 miastach, tworzy prężny ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki temu pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe, wartościowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.
Więcej: www.absl.pl

Opracowanie: ABSLZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net