Tu jesteś: Strona Główna » Europejski Kongres Gospodarczy pod zielonym dachem MCK

Europejski Kongres Gospodarczy pod zielonym dachem MCK

| 2015-04-02
Nowe centrum konferencyjno-wystawiennicze przeszło swój chrzest w połowie marca br., goszcząc przez cztery dni najlepsze drużyny świata w e-sporcie, kibiców oraz wystawców sprzętu komputerowego. Wszystko w ramach Intel Extreme Masters oraz IEM Expo Katowice. W drugiej połowie kwietnia przyjdzie czas, aby w nowych wnętrzach gościć najważniejsze postacie europejskiej sceny politycznej, naukowej i biznesowej. Przez trzy dni goście Katowic będą dyskutować na ponad 100 sesjach tematycznych.

mck_640


Oprócz nowej lokalizacji kongres zapowiada się wyjątkowo również ze względów organizacyjnych. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, inauguracja, wszystkie panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące, bankiety i spotkania odbędą się w jednym budynku – nowo otwartym MCK. Jak dodaje organizator, łatwy dojazd, miejsca parkingowe i bliskość hoteli to dodatkowe atuty nowej lokalizacji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Obiekt wybudowano pomiędzy Spodkiem a ul. Olimpijską. W pobliżu znajdują się również nowe gmachy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego. – Katowice otrzymały ultranowoczesne obiekty nadające stolicy województwa śląskiego metropolitarnego charakteru. Jako organizatorzy największej imprezy biznesowej Europy Centralnej od pierwszej edycji wydarzenia czekaliśmy na takie miejsce. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oznacza zupełnie nową jakość – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator EEC.

Powierzchnia użytkowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego wynosi niemal 35 tys. m². Gmach jest także bezpośrednio połączony ze Spodkiem. Powierzchnia głównej i największej sali MCK ma 8 tys. m². Może ją wypełnić 8 tys. osób na miejscach siedzących lub 10 tys. na miejscach stojących. W tym roku spełni rolę centralnego forum VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Salę można podzielić na trzy mniejsze, równe części. W jednej z nich odbędzie się sesja inauguracyjna kongresu.

Do dyspozycji uczestników EEC zostanie również oddana amfiteatralna sala konferencyjna dla 600 osób, sala zwana bankietową o powierzchni 1200 m² i 18 sal konferencyjnych, w których odbywać się będą debaty panelowe.

Jednak zdecydowanym wyróżnikiem obiektu jest przejście przez dach przybierające formę przesmyku porośniętego trawą, gdzie znajduje się taras widokowy oraz miejsce na kawiarniane stoliki.

– Międzynarodowe Centrum Kongresowe ma wszystkie atuty, by stać się ważnym punktem na mapie tego typu obiektów w Polsce i Europie. Stawiamy na markowe wydarzenia kongresowe i wystawiennicze, a Europejski Kongres Gospodarczy idealnie wpisuje się w naszą strategię. To jedna z tych imprez, które promują Katowice nie tylko jako prężny ośrodek gospodarczy, ale również jako miasto turystyki biznesowej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tematami wiodącymi tegorocznej edycji EEC będą: program inwestycyjny Unii Europejskiej, rola państwa w gospodarce, innowacyjna Europa, energia, przemysł, klimat, wyzwania globalnej gospodarki oraz odpowiedzialny biznes i młodzi na europejskim rynku pracy.

VII edycja EEC odbędzie się między 20 a 22 kwietnia. W trzydniowej konferencji weźmie udział 6 tys. gości z kraju i z zagranicy. Aby zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, należy do 15 kwietnia zostawić swoje dane na stronie www.ptwp.pl/eec/pl/. Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia zgłoszenia. ​​(zit)​źródło: UM KatowiceReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net