Tu jesteś: Strona Główna » Dzień Pomocy Społecznej w Chorzowie

Dzień Pomocy Społecznej w Chorzowie

| 2015-11-20
Przedstawiciele samorządu lokalnego Chorzowa, urzędnicy, pracownicy socjalni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych 19 listopada obchodzili w Chorzowskim Centrum Kultury Dzień Pomocy Społecznej.

19 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w zakresie realizacji polityki społecznej Chorzowa. Statuetki z brązu z rąk Prezydenta Chorzowa odebrały: Karina Kosturkiewicz autorka programu „Praca za czynsz” oraz Maria Kubicka zajmująca się problemem bezdomności. – Działalność społeczna wymaga wielkiej determinacji i konsekwencji w działaniu. Pamiętam początki programu „Praca za czynsz”. W pierwszych spotkaniach brało udział 15 osób, obecnie udało nam się zaktywizować ponad 350 – przypomniał Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Podczas uroczystości wręczono także Medale za działalność w dziedzinie społecznej. Coroczna gala jest  okazją  do spotkania przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników socjalnych zatrudnionych  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych, działających w sferze pomocy społecznej.

LAUREACI NAGRÓD 2015

Karina Kosturkiewicz – za osobiste zaangażowanie w koordynowanie programu „Praca za Czynsz”, którego idea i podjęte działania znacznie wykroczyły poza ramy  pierwotnych założeń.

Maria Kubicka – za podjęcie ponadprzeciętnych  działań aktywizujących  bezdomnych mężczyzn z chorzowskiej noclegowni we wspieraniu ich w drodze do samodzielnego życia.
 
LAUREACI : MEDALI  ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SPOŁECZNEJ

Jadwiga Bociańska - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za osobiste zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej Ośrodka Św. Florian.

Renata Kwaśny - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za profesjonalną pracę socjalną i podejmowanie działań, których celem jest polepszenie sytuacji życiowej osób i rodzin wymagających wsparcia.

Joanna Łuczak – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie kompleksowych działań zmierzających do poprawy funkcjonowania rodziny oraz jej ochrony.

Beata Matyjaszczyk – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej,  
w szczególności za działania  zmierzające do  wyrównywania szans edukacyjnych oraz działania aktywizujące wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej przy Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo.

Aneta Podsiadła – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za profesjonalną pracę socjalną i podejmowanie działań, których celem jest polepszenie sytuacji życiowej osób i rodzin wymagających wsparcia. 

Jolanta Ulfig  - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za kompleksowe działania opiekuńczo-wychowawcze podejmowane na rzecz poprawy jakości życia wychowanków Ośrodka Wsparcia Rodziny.żródło: UM Chorzów


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net