Tu jesteś: Strona Główna » Dzień Pomocy Społecznej

Dzień Pomocy Społecznej

| 2014-11-14
13 listopada, w Chorzowskim Centrum Kultury, uroczyście obchodzono Dzień Pomocy Społecznej. W spotkaniu udział wzięli przedstawicieli samorządu lokalnego Chorzowa, urzędnicy, pracownicy socjalni zatrudnieni  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych, działających w sferze pomocy społecznej. 
Wręczone zostały Nagrody Prezydenta Chorzowa za szczególne osiągnięcia w zakresie realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz Medale za działalność w dziedzinie społecznej. Nagroda - rzeźba z brązu autorstwa Gerarda Grzywaczyka oraz medale z wizerunkiem ks. Franciszka Gębały mają charakter honorowy. Zebrani mieli przyjemność wysłuchania recitalu Olgi Bończyk „Piosenki z klasą”.

NAGRODY:

KATEGORIA INDYWIDUALNA

Roman Jurczyk (Chorzowskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Feniks”) - za osobiste zaangażowanie w działania wspierające podtrzymywanie abstynencji trzeźwych alkoholików oraz organizowanie pomocy dla osób współuzależnionych.

KATEGORIA ZBIOROWA

Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy Domu Pomocy Społecznej Św. Florian prowadzony przez Caritas Archidiecezji Katowickiej – za wyznaczenie standardów działań, które odpowiadają na  potrzeby najstarszych i niepełnosprawnych mieszkańców, czego wyrazem jest uznanie społeczności lokalnej.
Świetlica socjoterapeutyczna św. Wincentego a Paulo prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo – za kompleksowe i ponadprzeciętne działania wspierające najmłodszych mieszkańców Chorzowa w ramach placówki wsparcia dziennego.

MEDALE:

ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SPOŁECZNEJ

1. Pani Joanna Bukowska za profesjonalną pracę socjalną i podejmowanie działań, których celem jest polepszenie sytuacji życiowej osób i rodzin wymagających wsparcia.
2. Pani Iwonie Kurek za kompleksowe działania opiekuńczo-wychowawcze, podejmowane na rzecz poprawy jakości życia wychowanków Ośrodka Wsparcia Rodziny.
3. Pani Justyna Setera-Ratajczyk za wieloletnią działalność mającą na celu polepszenie warunków kształcenia, wychowania i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
4. Pani Aleksandra Stasiak za osobiste zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, św. Wincentego w Chorzowie.
5. Pani Aleksandra Weindich za podejmowanie różnorodnych inicjatyw, które mają na celu polepszenie sytuacji życiowej osób i rodzin wymagających wsparcia.


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net