Duży sportowy sukces ZSS nr 1 w Chorzowie
Tu jesteś: Strona Główna » Duży sportowy sukces ZSS nr 1 w Chorzowie

Duży sportowy sukces ZSS nr 1 w Chorzowie

| 2016-10-27
I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 5 i II miejsce dla Gimnazjum Sportowego nr 11 w województwie, w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2015/2016 – Zespół szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego jest jedną z najlepszych szkół sportowych w województwie. Na sukces szkoły złożyła się przede wszystkim ciężka praca uczniów oraz pedagogów podczas licznych zawodów. 
img_3092_640

Podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej pływackie drużyny dziewcząt z gimnazjum oraz ze szkoły podstawowej zajęły 1 miejsce, drużyna chłopców ze szkoły podstawowej – 2 miejsce, zaś chłopców z gimnazjum – 3. Warto dodać, że w ZSS nr 1 uczy się 3 medalistów z Mistrzostw Polski w Pływaniu: Oskar Cieśla jest Mistrzem Polski w 200 m stylem motylkowym, Mateusz Dubas jest Mistrzem Polski w 200 m stylem klasycznym oraz Wicemistrzem Polski w 400 m stylem zmiennym, zaś Szymon Kubik – Wicemistrzem Polski 14-letnich Juniorów w 200 m stylem klasycznym.


Jeśli chodzi o sukcesy najmłodszych uczniów szkoły, to jest to 1 miejsce 2- oraz 3-klasistów w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Turnieju Gier i Zabaw. Uczniowie klas 2 to Inga Miłoszewska, Julia Wiernich, Julia Gruca, Agata Długi, Piotr Operchalski, Łukasz Zaczyk, Maciej Dusza i Paweł Copa, zaś uczniowie klas 3 – Izabela Skorupa, Jonasz Bogumid, Zuzanna Pilecka, Kamil Holeczek, Alan Kasperek, Jakub Kresnel i Iga Trychta.

Maciej Sowiński oraz Arkadiusz Hopek są Mistrzami Chorzowa oraz Mistrzami Regionu w grze w szachy, zaś w finale wojewódzkim szkołą zajęli 6 miejsce (na 2,5 tysiąca szkół).

Jeśli chodzi o lekkoatletykę w szkole podstawowej, to grupa dziewcząt zajęła 1 miejsce w województwie oraz 6 miejsce w Polsce w sztafetowych biegach przełajowych. Wiktoria Dworaczek, Ewelina Kołodziej, Roksana Masarczyk, Agnieszka Sojka, Emilia Lendzik, Wiktoria Sobol oraz Marta Szymanek zajęły 3 miejsce w województwie w czwórboju lekkoatletycznym. Wszystkim uczniom oraz nauczycielem, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu serdecznie gratulujemy!źródło: UM ChorzówSprawdź TAGI: Chorzów
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net