Tu jesteś: Strona Główna » Do 22 maja mieszkańcy Chorzowa mogą głosować na propozycje inwestycji w mieście!

Do 22 maja mieszkańcy Chorzowa mogą głosować na propozycje inwestycji w mieście!

| 2014-05-09

Mieszkańcy głosują tradycyjnie oraz przez internet - bez wychodzenia z domu. W tym roku do podziału są 2 mln 100 tys.  Kwota została podzielona na 7 części. O zwiększenie liczby okręgów wnioskowali mieszkańcy mniejszych dzielnic, np. Maciejkowic. Każdy z okręgów: Chorzów Batory, Klimzowiec, Chorzów Stary, Maciejkowice, Centrum, Cwajka i Chorzów II ma do dyspozycji 300 tys. zł. 

 

W pierwszym etapie Budżetu Obywatelskiego  chorzowianie składali swoje propozycje  inwestycji, które ich zdaniem powinny być zrealizowane.  Łącznie do Urzędu Miasta  trafiło 961 wniosków. 
 
- Wiele pomysłów się powtarzało, co oznacza, że mieszkańcy jednoczyli się w wysiłkach, łączyli w grupy, by przeforsować konkretny pomysł. To świadczy o tym, że budżet obywatelski  nie tylko daje możliwość  współdecydowania o inwestycjach w mieście , ale też uruchamia lokalną inicjatywę,  a to dobry znak -  przyznaje prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.
 
Wszystkie wnioski chorzowian zostały szczegółowo przeanalizowane. Prawidłowo wypełnione, spełniające wymogi formalne znalazły się w ankiecie. Mieszkańcy wybierają spośród 79 zatwierdzonych propozycji.  Każdy ma do dyspozycji 5 głosów. Może poprzeć jedną, konkretną inwestycję albo rozdzielić  głosy na kilka propozycji. Papierowe ankiety dostępne są w Urzędzie Miasta i w 17 punktach na terenie Chorzowa,  gdzie zlokalizowane są urny, do których powinny trafić głosy.  Jedna urna dostępna jest przez całą dobę, również w weekend i znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej przy Placu Powstańców Śląskich  1 (budynek basenu). Duża liczba ankiet zostanie też dostarczona  bezpośrednio do domów.  Podobnie jak rok temu można wypełnić ankietę przez internet. Formularz elektroniczny dostępny jest pod adresem www.bo.chorzow.eu.  Głosowanie potrwa do 22 maja. 
 
Chorzów po raz drugi przeprowadza Budżet Obywatelski. W 2013 roku mieszkańcy decydowali o podziale 1 mln 600 tys. zł. W głosowaniu zdecydowali, m.in. o budowie parkingu w Chorzowie II, nowych miejscach  postojowych w Chorzowie Batorym. W Centrum rewitalizowany jest Park Hutników, a w Chorzowie Starym remontowana jest Aleja Wycieczkowa.
Ankieta Budżetu Obywatelskiego w załączniku.
 
Lista lokalizacji urn:
 
Urząd Miasta ul. Rynek 1 - parter budynku

Straż Miejska  Pl. Powstańców Śląskich 1

Maciejkowice
Szkoła Podstawowa nr 25, ul. Główna 21

Chorzów Stary
Szkoła Podstawowa nr 24, ul. 17 Sierpnia 1

Cwajka
Zespół Szkół Specjalnych nr 3, ul. 3-go Maja 16
Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Łagiewnicka 18
ZST i O nr 4, ul. Św. Piotra 1

Chorzów II
Gimnazjum nr 4, ul. Śląska 3
Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Styczyńskiego 32

Centrum
Zespół Szkół Technicznych nr 2, ul. Powstańców 6a
Szkoła Podstawowa nr 1 , ul. Dąbrowskiego 41
Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Urbanowicza 2

Klimzowiec
ZST i O nr 1, ul. Sportowa 23
Zespół Szkół Sportowych nr 1, ul. Ryszki 55
Klub “Pokolenie” ul.Młodzieżowa 29

Chorzów Batory
Szkoła Podstawowa nr 32, ul. Kaliny 61
Liceum Ogólnokształcące nr 3, ul. Farna 7
Szkoła Podstawowa nr 37, ul. Ratuszowa 20
źródło: UM Chorzów


Pliki powiązane z wydarzeniem:
» 483_Ankieta_budżet_obywatelski_2014r.pdf

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net