Tu jesteś: Strona Główna » Cyberfoto w Planet Cinema

Cyberfoto w Planet Cinema

| 2015-07-30
Fotografia cyfrowa, najlepsze prace artystów z całego świata i klimatyczny półmrok kina. Tak zapowiada się sierpniowy slide show w katowickim Planet Cinema, podczas którego zostaną zaprezentowani zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji – Cyberfoto.
cyberfoto_640Od kwietnia tego roku Związek Polskich Artystów Fotografików – Okręg Śląski organizuje cykliczne spotkania z fotografią w Planet Cinema. W wystawach multimedialnych biorą udział zrzeszeni w organizacji fotograficy, którzy wcielają się w rolę przewodników po własnych pracach. W mroku sali kinowej opowiadają o koncepcjach artystycznych, zachęcając przy tym do dyskusji o fotografii. Sierpniowy slide show zostanie poświęcony pierwszemu w Polsce konkursowi fotografii cyfrowej – Cyberfoto, na który corocznie napływa ponad tysiąc prac z całego świata. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Towarzyszą mu wykłady, prelekcje wygłaszane przez czołówkę polskich krytyków fotografii. Dodatkowo wystawa prac eksponowana jest w galeriach zarówno w Polsce, jak i za granicą. W Katowicach do tej pory można ją było oglądać w Galerii Katowice Związku Polskich Artystów Fotografików. Ze względu na remont lokalu prace będą eksponowane w formie pokazu multimedialnego w katowickim Planet Cinema.

- Fotografia cyfrowa wskazuje na pewien postęp, jaki zaszedł w tej dziedzinie sztuki dzięki wykorzystaniu nowych technologii – mówi Joanna Nowicka, członek Zarządu ZPAF – Okręg Śląski. – Artyści sięgają po zaawansowane technologie rejestracji obrazu, co ma duży wpływ na ich wizję, podejście do pracy i efekt końcowy. Dzięki wystawie pokonkursowej Cyberfoto będzie można zobaczyć ten wpływ, ponieważ prace zaprezentują całą gamę możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego.

W tegorocznej edycji w konkursie wzięło udział 54 autorów, którzy łącznie nadesłali 295 prac. W kwietniu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie wręczono nagrody zwycięzcom, tam też odbyła się wystawa pokonkursowa. Teraz prace nadesłane na Cyberfoto zostaną pokazane na kinowym ekranie Planet Cinema, wzmacniając swoje powiązanie z nowymi technologiami. Tym samym cyfrowe kreacje powracają do macierzystego kontekstu.

Wydarzenie rozpocznie się 5 sierpnia br. o godzinie 18.30. Obowiązuje wstęp wolny.


Sprawdź TAGI: Katowice
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net