Przegrana z mistrzem Czech
Tu jesteś: Strona Główna » Clearex przegrał z mistrzem Czech

Clearex przegrał z mistrzem Czech

| 2014-08-31
Clearex Chorzów przegrał sparing na wyjeździe z mistrzem Czech Erą - pack Chrudim 2:5.

Mecz był imprezą biletowaną. Przyjemność obejrzenia sparingu w liczącym ok. 25 tys. mieszkańców Chrudimie wyceniono na 30 koron. I setka osób się skusiła, wypełniając mniej więcej połowę widowni.

Gospodarze od początku ruszyli do zdecydowanego ataku. Stworzyli kilka okazji, ale bez zagrożenia bramki chorzowian. Za to w 7 minucie Daniel Wojtyna huknął z daleka wprost w okienko i dał prowadzenie Clearexowi. "To je to" - podsumowała jedna z pań na widowni.

Oczywiście podrażniło to ekipę z Chrudima. Chorzowianie się nie cofnęli, jednak w 13 minucie Paweł Pstrusiński został pokonany z bliska. Niestety cztery minuty później piłka po pechowym rykoszecie znów znalazła się w bramce gości.

Mądrze grający zawodnicy Clearexu cierpliwie czekali na kolejną szansę. I technicznym uderzeniem wykorzystał ją z zimną krwią Mirosław Miozga. Tyle, że remisu nie zdołali utrzymać do przerwy.

Jak widać choćby po strzelcach goli dla gospodarzy, Clearex rywalizował w sobotę czesko - brazylijskim rywalem. Momentami gospodarze grali piątką Brazylijczyków. Po zmianie stron oba zespoły pokazały otwartą, szybką, ofensywną grę. Było na co popatrzeć. Skuteczniejsi okazali się rywale Clearexu. W potwornym zamieszaniu zdołali wepchnąć piłkę do bramki gości w 28 minucie.

Później kilka razy bardzo interesująco bywało pod obiema bramkami. Błędy w obronie popełniali jedni i drudzy. Wielkiej okazji do zmiany wyniku nie wykorzystał Tomasz Golly, który był sam na sam z bramkarzem Ery.

W końcówce sędziowie w dziwnych okolicznościach przyznali piłkę gospodarzom. Ci szybko wznowili grę i podwyższyli prowawadzenie. W odpowiedzi w poprzeczkę trafił Krzysztof Salisz i ostatecznie chorzowianie przegrali 2:5.

"Nie chcieliśmy pokazywać jakiegoś antyfutsalu, tylko po prostu otwarcie grać. Myślę, że to się udało, a wynik mógł być korzystniejszy. Spotkanie z tak silnym rywalem na pewno zaprocentuje w naszych ligowych pojedynkach" - podsumował trener Adam Lichota.

Bramki: 0:1 Daniel Wojtyna (7), 1:1 Alvarito (13, 2:1 Tomas Koudelka (17), 2:2 Mirosław Miozga (19), 3:2 Paulinho (19), 4:2 Michal Mares (28), 5:2 Matej Slovacek (38)..

CLEAREX: Paweł Pstrusiński/Damian Purolczak/Patryk Hejlman - Krzysztof Salisz, Mateusz Omylak, Daniel Wojtyna, Piotr Łopuch - Mirosław Miozga, Tomasz Rabczak, Tomasz Golly, Mariusz Seget oraz Michał Grecz, Konrad Podobiński, Dawid Pasierbek, Patryk Mitkowski.

źródło: Clearex Chorzów