Tu jesteś: Strona Główna » Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice

Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice

| 2014-08-23
Clearex Chorzów pokonał 3:1 w sparingowym spotkaniu zespół AZS UŚ Katowice
W trzecim letnim sparingu chorzowianie odnotowali wreszcie zwycięstwo. I to po dobrym, szybkim, ostrym meczu, w którym przez niemal cały czas dyktowali warunki na boisku. Niemal, bo chwila dekoncentracji przy stanie 2:0 pozwoliła rywalom na zdobycie kontaktowego gola.

Pierwszą połowę Clearex powinien zakończyć bardziej przekonującym prowadzeniem. Były ku temu okazje. Choćby sam na sam z bramkarzem Piotra Łopucha, czy strzały w słupek Krzysztofa Salisza i Daniela Wojtyny. Gol padł jeden. Po rzucie rożnym refleksem popisał się Mateusz Omylak.

Po przerwie pokaz szybkości i techniki dał Tomasz Golly. Odebrał piłkę na własnej połowie, pognał z nią do przodu, nie dał się przepchnąć rywalowi i technicznie zmylił bramkarza.  Goście trafili na 2:1, potem Mariusz Seget niemal z końcowej linii sobie znanym sposobem pokonał bramkarza AZS i ustalił wynik.

"Zrobiliśmy dziś kolejny krok do przodu. Zakładaliśmy przesunięcie obrony na połowę przeciwnika i to się powiodło. Niepotrzebnie straciliśmy bramkę. Zabrakło trochę zimnej krwi. Za tydzień na pewno czeka nas trudniejsze zadanie" - powiedział po meczu trener CLEAREX-u Adam Lichota.

W przyszłą sobotę 30 sierpnia Clearex zagra na wyjeździe z mistrzem Czech Erą - Pack Chrudim.

źródło: Clearex Chorzów