Tu jesteś: Strona Główna » Chorzów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Chorzów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

| 2016-01-05

Przez ostatnie dwa lata Chorzów był gospodarzem regionalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (podobnie jak w latach 2011-12). W tym roku, centralnym miejscem wojewódzkiego WOŚP-u będzie Sosnowiec. Chorzów nie rezygnuje z organizacji akcji! W ruch pójdą nie tylko puszki, ale także łyżwy, hokejowe kije i krążki. Chorzowianie 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczną na lodowisku przy ul. Katowickiej. 10 stycznia o godzinie 10.00 na ślizgawce odbędą się nietypowe rozgrywki. 

To będzie spotkanie inne niż zwykle… Inne bramki, inny krążek, i różni rywale. O godz. 11 naprzeciwko siebie staną: drużyna dziewcząt pod szyldem Kojotki Naprzód Janów oraz zaproszeni goście. W tym drugim składzie znaleźli się prezydenci Chorzowa, radni, dyrektorzy jednostek, przedstawiciele klubów sportowych. Spotkanie sędziować będzie były arbiter międzynarodowy Krzysztof Zawadzki, który przekazał także wyjątkową koszulkę sędziowską do licytacji na rzecz WOŚP. W trakcie meczu będzie sporo zabawy, a przed meczem i w przerwach zaśpiewa Mirek Jędrowski. Całość poprowadzi Krzysztof Wierzchowski. Po zakończeniu spotkania wszyscy, którzy wrzucą datek do puszki będą mogli skorzystać z darmowej ślizgawki (pierwsza o g. 12, druga o g. 13). W trakcie jazdy na łyżwach, „na żywo” zaśpiewają z estrady zespoły wokalne: Fresco z Chorzowskiego Domu Kultury oraz Na Szlaku z MDK Batory. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wyjątkowego spotkania na naszym lodowisku oraz do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie tylko łyżwiarze będą mieli okazje wesprzeć szczytny cel zbiórki. O godzinie 11.00 przy Hali Wystawowej „Kapelusz” w Parku Śląskim rozpocznie się II Bieg z sercem WOŚP. Trasa liczyć będzie 2400 m, ale organizatorzy zachęcają aby pokonać ją kilkakrotnie. Po każdym okrążeniu na numerze startowym zawodnika wyląduje czerwone serduszko. O godz. 14.00 nastąpi oficjalne podsumowanie imprezy i wręczenie nagród dla rekordzistów. Organizatorami biegu są: Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”, 50. Harcerska Drużyna Wodna "Drakkar" im. gen. Stanisława Sosabowskiego i Sztab WOŚP Chorzów działający przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr1.

Aktywny dzień zakończy maraton w rytmie zumby. W godzinach od 17.00 do 20.00 w Miejskim Domu Kultury „Batory”, przy ul. Stefana Batorego 6 układów uczyć będą instruktorzy z chorzowskiego MultiFitness Clubu. Wstęp: minimum 15 zł do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


Sprawdź TAGI: Chorzów , WOŚP , MORiS
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net