Tu jesteś: Strona Główna » Budżet Obywatelski - jak zagłosowali chorzowianie?

Budżet Obywatelski - jak zagłosowali chorzowianie?

| 2015-07-27
Chorzowianie zdecydowali o podziale prawie 2,5 mln zł jakie miasto przeznaczyło w tym roku na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chorzów podzielono na 8 okręgów do głosowania. Wszędzie odbyły się konsultacje społeczne i zbierano propozycje mieszkańców na to w jaki sposób zainwestować pieniądze. W czerwcu odbyło się głosowanie, a 27 lipca poznaliśmy zwycięskie propozycje.

Rewitalizacja skweru w Chorzowie II oraz remonty dróg na Cwajce i w Centrum – to inwestycje, które zdobyły najwięcej głosów w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego w Chorzowie. Mieszkańcy wybrali projekty, które zrealizowane zostaną w 2016r. - Walka o głosy była bardzo wyrównana, czego dowodem jest remis w Maciejkowicach. Zamiast 8 projektów wykonamy więc 9.  W Maciejkowicach zaczniemy od wydzielenia chodnika oraz ścieżki rowerowej na ulicy Głównej, a następnie rozpoczniemy remont przy ul. Michałkowickiej – wyjaśnia Zastepca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski. O ostatecznej liście zwycięskich inwestycji zadecydowało 4 155 ankiet (każdy mieszkaniec miał do dyspozycji 5 głosów). 2 196 z nich trafiło do 11 urn wyborczych, pozostałe przesłane zostały drogą elektroniczną. Zgodnie z regulaminem dolna granica wieku głosujących to 16 lat – Cieszymy się, że w chorzowski Budżet Obywatelski, angażują się zarówno nastolatkowie, jak i seniorzy. Najstarszy głosujący miał 95 lat – dodaje Ciężkowski.  Pula 3. Budżetu Obywatelskiego wynosiła 2 mln 400 tys. zł – po 300 tys. na każdy z 8 okręgów.

 

 

Lista zwycięskich projektów: 

Chorzów Batory I
Modernizacja (rozbudowa) placu zabaw wraz z ogrodzeniem z uwzględnieniem elementów do jazdy na rolkach przy ulicy Długiej

Chorzów Batory II
Budowa parku do treningu ulicznego (street workout park)

Klimzowiec
Przystosowanie części skarpy przy ulicy Astrów i Gałeczki do zjazdów zimowych dla dzieci wraz z zagospodarowaniem: budową ciągu pieszojezdnego oraz wyposażeniem terenu w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci itp.)

Centrum
Remont nawierzchni przy ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do cmentarza

Chorzów II
Rewitalizacja (uatrakcyjnienie) skweru przy ulicy Floriańskiej i Filarowej (remont alejek, modernizacja placu zabaw, wybieg dla psów, naprawa oświetlenia)

Cwajka
Remont drogi dojazdowej do budynków przy ulicy Mariańskiej oraz do ogródków działkowych

Chorzów Stary
Remont chodnika przy ulicy Maciejkowickiej 2-6

Maciejkowice
Wydzielenie chodnika oraz ścieżki rowerowej na ulicy Głównej w kierunku Doliny Górnika
Budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej przy ulicy Michałkowickiej w stronę osiedla Budryka
 
Szczegółowe wyniki głosowania:
Wyniki_BO.pdf


Sprawdź TAGI: Budżet Obywatelski , wyniki.
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net