Akrobaci Sokolnii Chorzów na medal!
Tu jesteś: Strona Główna » Akrobaci Sokolnii Chorzów na medal!

| 2015-11-12

Ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla akrobatów Sokolnii Chorzów. W dniach 3 – 5 listopada trójka dziewcząt kategorii senior Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Oliwia Hałupka wraz z dwójką mieszaną kat. senior Julią Kraj i Wojciechem Dackiewicz rywalizowały na międzynarodowym Turnieju im. Korkina na Białorusi.

Obydwa zespoły wywalczyły w swoich kategoriach złoto .  Akrobaci z Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sokolnia Chorzów wzięli także udział w zawodach Grand Prix Polski w Łańcucie, gdzie drużynowo zajęłi 1 miejsce. W klasie Mistrzowskiej trójka kobiet Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Oliwia Hałupka zdobyły złoto. Wojciech Dackiewicz i Julia Kraj w klasie mistrzowskiej zakończyli zawody na 2 miejscu. Złoty medal zdobyła też dwójka mieszana kategorii 13-19 Kinga Lewicka i Łukasz Wojtaszczyk. Srebrny medal przywiozła także trójka kobiet kat. 12-18 Daria Szulc, Adrianna Naczyńska i Emilia Plewnia. Dwójka mieszana Daniel Wichary i Kamila Dytko w kat.12-18 była najlepsza wśród zawodników z Polski ustępując jedynie na podium przedstawicielom Ukrainy i Niemiec zajmując ostatecznie 3 miejsce. W kategorii 11-16 Marta Stopińska i Maja Posmyk zdobyły srebro przegrywając jedynie z reprezentantkami Niemiec. W tej samej kategorii trójka dziewcząt Wiktoria Naczyńska, Wiktoria Wołczańska i Agata Musioł zajęły 3 miejsce. Na tych zawodach równie udanie wystąpiły dziewczęta w kategorii młodzik Laura Gaim, Anna Nowakowska i Julia Bryła zdobyły złoto. Złoto zdobyła też dwójka mieszana Bartek Zagała i Weronika Witkowska.