Tu jesteś: Strona Główna » Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” rusza do szkół

Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” rusza do szkół

| 2022-12-03
Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet, dlatego miasto intensyfikuje działania w ramach akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” i rusza z prelekcjami w szkołach. Kierowcy Jarosław i Marcin Szeja odwiedzą uczniów katowickich szkół, z którymi przeprowadzą zajęcia oraz wyposażą w odblaski.

- Najważniejsze jest wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków i wiedza jak ważne jest właściwe zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego organizujemy kolejne spotkania dla dzieci i młodzieży, by uświadomić ich jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze. To ważne zarówno, by jako kierowcy, ale także i inni uczestnicy ruchu – jako piesi, czy też rowerzyści pamiętać o zasadach i bezpieczeństwie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego cieszę się, że kontynuujemy akcję „Katowice Motorem Bezpieczeństwa na Śląsku”. W przyszłym tygodniu ruszamy z kolejnymi prelekcjami, tym razem w katowickich szkołach. Na takim spotkaniu z załogą rajdową wiedza zostanie przekazana w sposób ciekawy i na dłużej zapadnie w pamięć – dodaje prezydent.

Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” ruszyła wiosną tego roku. Bracia Szejowie poprzez zabawę edukowali mieszkańców Katowic podczas Dnia Dziecka, urodzin miasta, pikniku lotniczego, a także w trakcie Światowego Forum Miejskiego. Teraz pojawią się w szkołach, gdzie przeprowadzą prelekcje dla uczniów katowickich szkół. W trakcie takich spotkań uczniowie otrzymają odblaski, a także będą mogli poznać ciekawostki ze świata motosportu. Spotkania w szkołach odbędą się w czterech szkołach:

  • 7 grudnia w Zespole Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza,
  • 8 grudnia w VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza,
  • 13 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki,
  • 14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 9.

W przyszłym roku w ramach kontynuacji akcji w planie są prelekcje w kolejnych szkołach.

- Młodzież często nie rozumie zagrożeń, które mogą ją czekać w drodze do szkoły. Odpowiednie prelekcje oraz wzorce doświadczonych osób, liderów w swoich dziedzinach, pomogą uzmysłowić im w jaki sposób należy uważać w ruchu drogowym. Dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów, w jaki sposób odpowiednio przechodzić przez jezdnię i gdzie należy to robić. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby wpajać odpowiednie zachowanie dzieciom od najmłodszego wieku. To podstawa naszego wspólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko – mówi kierowca rajdowy Jarosław Szeja.

Koniec roku to wzmożona aktywność Jarosława i Marcina Szejów w ramach akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. Logo miasta Katowice pojawiło się już na samochód rajdowym załogi. Teraz bracia Szejowie wraz z ekipą przygotowuje się do startu w dwóch ważnych rajdach. To popularny Rajd Barbórka w Warszawie z legendarnym Kryterium Asów na ulicy Karowej oraz Barbórka Tyska, która zakończy sportowy sezon i odbędzie się tradycyjnie na Torze Testowym Fiata w Bieruniu.

„Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” - to wspólna akcja partnerów: Miasta Katowice, KSSE, Komendy Miejskiej Policji oraz Jarosław & Marcin Szeja Rally Team. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie najmłodszych jego uczestników, poprzez prelekcje, przypominanie o prawidłowym zapinaniu pasów, czy zapewnienie widoczności dzięki odblaskom. Więcej o akcji można przeczytać na stronie internetowej: https://katowice-motorem-bezpieczenstwa-slaska.pl/

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowiceZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net