Tu jesteś: Strona Główna » Agnieszka Radwańska wystąpi przed nawet 10 tysiącami polskich fanów już w kwietniu

Agnieszka Radwańska wystąpi przed nawet 10 tysiącami polskich fanów już w kwietniu

| 2014-03-05
Między 7 a 13 kwietnia Katowice staną się polską stolicą…. tenisa. Właśnie w tych dniach odbędzie się w naszym mieście druga edycja BNP PARIBAS KATOWICE OPEN z cyklu WTA TOUR. Turniej będzie świętem nie tylko fanów tenisa, ale wszystkich, którzy lubią sportowe emocje. 
bnp_paribas_640Na Turnieju pojawi się wiele gwiazd światowego tenisa. Organizatorzy już w grudniu oficjalnie potwierdzili udział w wydarzeniu Agnieszki Radwańskiej. Będzie to pierwszy od 2007 lat występ piątej najlepszej tenisistki świata na turnieju WTA przed polskimi fanami. Chcąc umożliwić kibicowanie „na żywo” jak najszerszej publiczności, organizatorzy zdecydowali o zmianie ustawienia kortów (w stosunku do zeszłego roku, przypomina Red.), aby kibice mogli wykorzystać 10 000 miejsc na widowni przez cały Turniej w Spodku. Tegoroczna pula nagród w Turnieju wynosi 250 tys. USD.
Harmonogram Turnieju BNP Paribas Katowice Open 2014
– 5-6 kwietnia – eliminacje
– 7-13 kwietnia - turniej główny


Operacja „KORT”
- Kolejna edycja, to nowe wyzwania. Mam nadzieję, że od ćwierćfinałów Agnieszka będzie mogła liczyć w katowickim “Spodku” na doping 10 000 najlepszej tenisowej widowni na świecie - mówi Paweł Owczarz, Dyrektor Turnieju. - Aby umożliwić kibicowanie tak licznej publiczności, zdecydowaliśmy zmienić ustawienie kortów w stosunku do stanu z pierwszej edycji BNP Paribas Katowice Open, kiedy przez cały czas Turnieju mecze rozgrywane były na dwóch kortach. W 2014, mecze od ¼ finału będą odbywać się już na jednym korcie, co pozwoli wykorzystać całą widownię Spodka i potencjał tego fantastycznego obiektu sportowego – tłumaczy Paweł Owczarz.
Zmiana ustawienia kortów odbędzie się w nocy z 10/11.04.2014, organizatorzy będą mieli na tę operację 8 godzin. Tak szybkie przeorganizowanie płyty głównej będzie możliwe dzięki zmianie nawierzchni kortów na twardą Playit. Każdy szczegół tej zmiany, taki jak przemalowanie nawierzchni czy ustalenie band, musiał uzyskać akceptację WTA. Nawierzchnia typu „hard” jest najczęściej spotykaną w cyklu turniejów WTA na świecie. 

Więcej najlepszych Polek w Turnieju

- Mam jeszcze jedną niespodzianką, którą przygotowaliśmy nie tylko dla kibiców, ale przede wszystkim dla najlepszych polskich tenisistek. Przyznaliśmy pierwsze "dzikie karty”. Otrzymają je Halowa Mistrzyni Polski Seniorek - do turnieju głównego oraz Halowa Mistrzyni Polski Juniorek - do eliminacji BNP Paribas Katowice Open. Walczcie, dziewczyny, macie szansę zmierzyć się w Turnieju z najlepszymi tenisistkami świata – zachęca Paweł Owczarz

Coś dla najmłodszych

Ważną rolę podczas Turnieju będzie pełnić 64 dzieci. Jakie będzie ich zadanie? Najmłodsi będą podawać piłki zawodniczkom podczas całego Turnieju. To dla nich ogromna frajda i możliwość zetknięcia się z najlepszymi tenisistkami świata. To też bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego dzieci zostaną wcześniej odpowiednio przeszkolone.
Inne atrakcje dla najmłodszych organizatorzy przygotowali podczas Kids Day, który odbędzie się 9 kwietnia. Podczas tego dnia zaplanowano turniej z serii Tenis10 dla dzieci do lat ośmiu, a także konkursy, zabawy i wizyty zawodniczek Turnieju.

Katowicki Turniej do obejrzenia na całym świecie

Mecze BNP Parbias Katowice Open 2014 będą transmitowane na całym świecie. Zapewnia to podpisana umowa z firmą IEC, broadcasterem działającym na rynku telewizyjnym i koncentrująca się na sprzedaży praw do wydarzeń sportowych. Firma reprezentuje klientów na wszystkich kontynentach, pozyskując prawa dla stacji telewizyjnych i grup medialnym na całym świecie. Obecnie na liście programów IEC znajduje się ponad 250 przedsięwzięć o łącznym czasie 3500 godzin antenowych. 
Partnerem medialnym, tak jak w 2013 roku, została Telewizją Polską, która również będzie transmitowała turniejowe mecze. 

Gdzie kupić bilety?

Rozpoczęto już sprzedaż biletów na BNP Parbias Katowice Open 2014, można je kupić nawww.kupbilet.pl
a w czasie trwania Turnieju w kasach biletowych przed Spodkiem. 
Zapraszamy też na fan page Turniejuhttps://www.facebook.com/turniejBNPParibasKatowiceOpen , gdzie będą pojawiać się konkursy z nagrodami związanymi z Turniejem.
Szukasz informacji na temat Turnieju? Zajrzyj na www.bnpparibaskatowiceopen.com


Polecamy relację wideo z BNP Paribas Katowice Open 2013!
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net