13 marca rozpoczyna się Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016
Tu jesteś: Strona Główna » 13 marca rozpoczyna się Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016

13 marca rozpoczyna się Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016

| 2016-03-09
Jest taki punkt zwrotny, który jednoznacznie wskazuje koniec zimy. Od kilku lat w Parku Śląskim jest nim Bieg Wiosenny. Pierwszy start Parkowej Korony Biegów Chorzów 2016, który w tym roku zaplanowano na 13 marca, to również inauguracja sezonu sportowego.
Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016 – kolejna edycja największego cyklu biegowego w Parku Śląskim rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 13 marca. Spod „Kapelusza” wystartuje tego dnia Bieg Wiosenny w Chorzowie. Już dzisiaj rekordowy, bo do udziału zgłosiło się już prawie 1750 zawodników (rok temu było ich niewiele ponad 1200). 
– Konkurencja biegów w tych terminach jest duża, ale ten parkowy jest akurat jednym z najciekawszych – podkreśla August Jakubik, który wspiera park w organizacji „Korony”. – Jego atutem jest na pewno dystans, który nie zniechęca i właściwie każdy po kilkutygodniowym przygotowaniu może spróbować swoich sił – dodaje.
Aby wziąć udział w imprezie można jeszcze skorzystać z zapisów w biurze zawodów w sobotę (12 marca) w godzinach od 12 do 18 w Gołębniku (zapisy internetowe zostały zakończone). Do dyspozycji zostały już tylko niepełne pakiety (bez gadżetu) po niższej cenie. W niedzielę biuro zawodów (bez możliwości zapisu, tylko z odbiorem pakietów startowych) będzie dostępne w namiocie przy Kanale Regatowym od godziny 7.30 do 10.30.
Zawodnicy pobiegną na dystansie 10 kilometrów. Pokonają dwie, atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, 5-kilometrowe pętle. Trasa będzie identyczna, jak w poprzedniej edycji i poprowadzi głównymi alejami Parku Śląskiego. Początek biegu o godzinie 11.
W 2015 roku, najszybszy na mecie, po 32 minutach i 39 sekundach, zameldował się Dawid Klaybor z Chojnic. Wśród pań, pierwsza, z czasem 38 minut 36 sekund, była Agata Długosz.
Co niezwykle ważne, tegoroczny Bieg Wiosenny w Chorzowie zyskał także dwóch istotnych partnerów – Miasto Chorzów oraz Fundację Iskierka, której przedstawiciele współorganizować będą bieg dla dzieci towarzyszący głównemu wydarzeniu. Najmłodsi pobiegną na dwóch dystansach – 400 i 800 metrów.
Zapowiada się mocna, biegowa niedziela – zapraszamy.


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net