Tu jesteś: Strona Główna » 1% dla katowickich organizacji pożytku publicznego

1% dla katowickich organizacji pożytku publicznego

| 2014-03-27
Organizacje pożytku publicznego z siedzibą w Katowicach i działające na rzecz mieszkańców Katowic mają możliwość otrzymywania 1% podatku. Nadal spora część mieszkańców wspiera organizacje spoza naszego Miasta kierując się ogólnopolskimi spotami reklamowymi.
Program do rozliczania zeznań podatkowych
Twój 1% dla Katowic

 
Skorzystaj z naszego bezpłatnego programu do rozliczania zeznań podatkowych, który zawiera wykaz katowickich organizacji działających na terenie naszego Miasta lub na rzecz jego mieszkańców. 

W prosty sposób przekaż swój 1% podatku. 

* wersja online 
http://katowice.pit-pro.pl/
 
            
WYKAZ OPP Z KATOWIC ORAZ Z INNYCH MIAST DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ MIASTA KATOWICE I JEGO MIESZKAŃCÓW, UPRAWNIONYCH DO OTRZYMANIA 1% PODATKU ZA 2013 R., ZGODNIE Z WYKAZEM MINISTERSTWA PRACY i POLITYKI SPOŁECZNEJ, ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAŁĄCZONYCH POD PLAKATEM PLIKACH.
Fundacja Piaskowy Smok przygotowała  wykaz Organizacji Pożytku Publicznego pogrupowanych według profilu działalności mających swoją siedzibę w Katowicach - link do strony przygotowanej przez Fundację Piaskowy Smok http://procent.katowice.pl/. 
Zwracamy uwagę, że wykaz został ułożony na podstawie danych organizacji oraz według najlepszej wiedzy fundacji Piaskowy Smok i zespołu organizacji współdziałajacych na rzecz kampanii 1% w Katowicach. Wszelkie uwagi do wykazu prosimy kierować na adres:inkubator@mostkatowice.pl  lub piaskowy.smok@gmail.com  
             .........................................................................................
Jak co roku, w czasie przygotowywania rozliczeń podatkowych za ubiegły rok staniemy przed wyborem organizacji, której możemy przekazać 1% swojego podatku. Wpisanie przez nas kilku cyfr na formularzu PIT sprawia, że organizacje pożytku publicznego otrzymują środki na swoją działalność statutową.
Mieszkańcy Katowic mogą przekazywać swój 1 % podatku na organizacje  z całego kraju, działające w różnych obszarach działań (np. pomoc osobom: niepełnosprawnym, chorym; działalność: edukacyjna, kulturalna, sportowa itd.). Jak co roku, zachęcamy jednak, aby wesprzeć organizacje, które działają na terenie naszego Miasta lub na rzecz jego mieszkańców.

Aby przekazać 1% swojego podatku za 2013 rok należy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38 (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”), tj. wpisać numer KRS organizacji pożytku publicznego oraz kwotę, którą chcemy przekazać. Kwota stanowi 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.       
           
Uwaga! Zanim wpiszemy numer KRS – upewnijmy się, że wybrana przez nas organizacja znajduje się w wykazie OPP uprawnionych do otrzymywania 1% za 2013 rok. Może się okazać, że organizacja, którą wspieraliśmy od lat, w tym roku nie znalazła się w wykazie. Wówczas nie możemy jej przekazać 1% podatku.

Uwaga! Jeżeli błędnie wpiszemy numer KRS organizacji do formularza PIT, wówczas Urząd Skarbowy zwróci się do nas z prośbą o poprawienie tego błędu. Może to uczynić korespondencyjnie lub poprzez telefon albo e-mail (o ile podamy odpowiednie dane kontaktowe w zeznaniu).

Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu (ma różne rodzaje przychodów, np. z pracy i dochody z papierów wartościowych) - w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.

Wykaz organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2013 r. dostępny jest na stronach Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS.
 
 
 
Informacja o wysokości środków przekazanych przez katowickie Urzędy Skarbowe na konta organizacji pożytku publicznego z Katowic:
 
 
Pierwszy Urząd Skarbowy:
Podatek za 2011 r. – 640 597,39 zł
Podatek za 2012 r. – 547 744,11 zł
 
Drugi Urząd Skarbowy:
Podatek za 2011 r. – 594 275,43 zł
Podatek za 2012 r. – 499 355,05 zł
 
 
 
 
_________________________________________________________________________
 
W czasie rozliczeń z fiskusem z PIT za 2012 r. swój 1% podatku przekazało organizacjom pożytku publicznego ogółem ponad 11,5 mln Polaków. Najwięcej w historii. OPP dostały dzięki temu rekordowe 480 mln zł.

plakat_a2_1procent_640

źródło:www.katowice.eu


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net