Tu jesteś: Strona Główna » „Wyzwanie: parkowanie!” - podsumowanie drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców

„Wyzwanie: parkowanie!” - podsumowanie drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców

| 2021-05-25
488 interwencji straży miejskiej i ponad 700 zgłoszeń „miszczów parkowania” na internetowej mapie – tak wygląda bilans drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!”. Straż Miejska działa już z Radami Jednostek Pomocniczych w dzielnicach. Do końca maja można zgłaszać rozjeżdżone zieleńce w ramach akcji „Zielone? Nie parkuję!”.
- Kolejny tydzień dyscyplinowania kierowców za nami. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że mimo trwania akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Na mapie dostępnej pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu mamy już ponad 700 zgłoszeń, a kolejne spływają każdego dnia. Dlatego będziemy prowadzili działania dyscyplinujące tak długo, jak to będzie konieczne. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji, oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie i zgłaszanie zieleńców, które są notorycznie rozjeżdżane. Wierzę, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z opornymi kierowcami, którzy parkują w sposób utrudniający życie innym  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
W dniach od 17 do 23 maja Straż Miejska przeprowadziła 488 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

- 145 interwencji – nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju
- 268 interwencji – nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.)
- 49 – interwencje w związku z rozjeżdżaniem zieleńców
- 4 – interwencje dotyczące pojazdów porzuconych i bez tablic rejestracyjnych
Liczba interwencji z podziałem na dzielnice:
- 236 – Śródmieście
- 73 – Koszutka

Od rozpoczęcia akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest na terenie  całych Katowic. Rady Jednostek Pomocniczych umawiają się ze Strażą Miejską na spacer po dzielnicy, aby sporządzić mapy miejsc, gdzie najczęściej łamane są przepisy związane z parkowaniem. Właśnie te obszary zostaną objęte szczególnym nadzorem Straży Miejskiej. Jeszcze w maju odbędą się zaplanowane spacery w Śródmieściu, Giszowcu oraz na osiedlu Tysiąclecia. W planach na czerwiec są już Dąbrówka Mała i Koszutka.

Przypominamy, że 28 kwietnia ruszyła także akcja „Zielone? Nie parkuję!”. Do końca maja mieszkańcy mogą zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie, w każdej z 22 dzielnic, zostanie wybrane jedno miejsce, które zostanie zrewitalizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w taki sposób, by utrudnić wjazd samochodów.

Szczegóły akcji oraz mapa, na której można oznaczać „miszczów parkowania” dostępne są na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.euOpracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net