Tu jesteś: Strona Główna » „Orkiestrowa” aleja z nową nazwą

„Orkiestrowa” aleja z nową nazwą

| 2014-04-04

Aleja przy Dużej Łące ma nową nazwę. Wszystko dzięki licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dziś można już spacerować aleją Denso, a firma, która wygrała aukcję i stała się jej patronem zapowiada, że to dopiero początek przedsięwzięć, w jakie zamierza się zaangażować w Parku Śląskim.

 

aleja_denso_1_640

Przypomnijmy. W styczniu firma Denso Thermal Systems Polska sp. z o.o., wygrała licytację na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Za prawo do nadania nazwy jednej z alei w samym centrum parku na okres jednego roku zapłaciła 5 tysięcy 650 złotych. To suma ponad trzykrotnie większa od tej, którą zapłacił ubiegłoroczny zwycięzca. Dziś oficjalnie ją zaprezentowano.

– Działania WOŚP są bardzo szczytne, a pomysł z aleją, w porównaniu do innych ofert, wydał nam się bardzo trendy – tłumaczy udział w aukcji Jacek Gwóźdź, prezes polskiego oddziału japońskiej firmy Denso. I dodaje, że nazwa alei w Parku Śląskim to również swego rodzaju frajda dla około 500 pracowników, którzy mieszkają w okolicy. – Wokół jest też sporo restauracji, dlatego myślimy o zorganizowaniu w pobliżu jakiejś imprezy zakładowej.

W skali globalnej, firma Denso jest jednym z największych producentów komponentów samochodowych na świecie i ma główną siedzibę w Japonii (Denso Corporation). Główna europejska siedziba mieści się w Holandii.

Za wsparcie Orkiestry dziękował Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego. – Gratulujemy zwycięzcy i mamy nadzieję, że teraz firmę Denso będą znali wszyscy z nazwy, a nie tylko z tego, że jest przyjemnie i chłodno w samochodzie.

Marco Rollino, dyrektor zakładu Denso Thermal Systems Polska sp. z o.o., przyznaje, że w Parku jest po raz pierwszy, ale bardzo mu się podoba. – Jesteśmy bardzo dumni, że możemy się pokazać w tym miejscu. To ogromny i bardzo znany park. Na pewno będę chciał spędzić tu więcej czasu – zapewnia.

Na nazwie alei na pewno się nie skończy. Firma Denso już zapowiada wsparcie kilku przedsięwzięć, które będą realizowane w Parku. Wśród nich są m.in. bieg z okazji 50-lecia klubu GKS Katowice (13 kwietnia) oraz „Śniadania Wielkanocnego" (20 kwietnia). – Myślimy też o organizacji imprezy dla najmłodszych. Szanse na to są duże – Gwóźdź. – W miarę możliwości finansowych, wzorem naszej macierzystej firmy w Japonii, chcemy angażować się w przedsięwzięcia o charakterze społecznym – dodaje.Sprawdź TAGI: Park Śląski , WOŚP
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net