Tu jesteś: Strona Główna » "Odpust U Babci Anny" już 31 lipca!

"Odpust U Babci Anny" już 31 lipca!

| 2022-07-13
Już tradycyjnie zapraszamy na letnią edycję Jarmarku Na Nikiszu – czyli Odpust U Babci Anny, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 31 lipca, godz. 10.00-20.00 w Katowicach Nikiszowcu. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, małe scena muzyczna oraz dodatkowe atrakcje – dla dzieci i dorosłych. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Miastem Katowice.  
W tym roku zaplanowaliśmy udział 115 wystawców – lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami. Zaplanowaliśmy także strefę gastro, w której będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje – Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

W tym roku powracamy do sceny muzycznej, która będzie miała jednak kameralny charakter. Jak zwykle zaplanowaliśmy bardzo różnorodną muzykę. Tradycyjnie na po górniczym osiedlu zagra Orkiestra Dęta Wieczorek. Będzie też sporo łagodnych, relaksujących dźwięków. Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci będą mogły się pokręcić na karuzeli łańcuszkowej „keciok”, a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w kwriobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Przygotowaliśmy także coś zupełnie nowego i wyjątkowego – loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł, w sklepach sieci Ski Team. Ski Team to Partner Główny wydarzenia, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.
'
Wszystkich, którzy planują na Odpust przybyć innymi środkami komunikacji polecamy skorzystanie z bezpłatnych linii autobusowych, łączących centrum Katowic, centra przesiadkowe oraz parkingi z Nikiszowcem. Zachęcamy do skorzystania z transportu publicznego, zwłaszcza, że ilość miejsc parkingowych w okolicy wydarzenia jest ograniczona, a część z nich dostępna będzie na zasadzie odpłatnej.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Katowice
Patronat medialny: RMF FM, Dziennik Zachodni oraz Naszemiasto.pl
Partner Główny: Ski Team
Pozostali Partnerzy: Cafe Byfyj, Piekarnia Cukiernia Michalski, Restauracja Śląska Prohibicja, Śląski Bank Spółdzielczy "Silesia" w Katowicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

Więcej info na: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

Opracowanie: Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw LokalnychZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net