Tu jesteś: Strona Główna » „Biathlon dla każdego” na Stadionie Śląskim

„Biathlon dla każdego” na Stadionie Śląskim

| 2014-06-26

Medalistka mistrzostw świata i Europy , olimpijka z Soczi, Monika Hojnisz wręczała dzisiaj na Stadionie Śląskim medale najlepszym zawodnikom w imprezie „Biathlon dla każdego”, zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie i Polski Związek Biathlonu.

 

 

W cyklu zawodów „Biathlon dla każdego”, oprócz kategorii dla dzieci i młodzieży, przewidziano także kategorie open dla kobiet i mężczyzn, może wystartować każdy. Tym razem, 100 uczestników reprezentowała głównie kluby UKS Lider Katowice, UKS Karlik Chorzów i UKS Zryw Świętochłowice, i rywalizowała w biathlonie letnim obejmującym super sprinty, czyli biegi na dystansie od 600 m do 2000 m oraz strzelanie z broni laserowej w pozycji leżącej. Za każdy niecelny strzał zawodnik przebiegnie rundę karną - 50 metrów. Impreza odbyła się na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego.
 
- To jeden z pomysłów na promocję biathlonu wśród dzieci i młodzieży, a także sposób pokazania biathlonu wszystkim chętnym w dostępnej formie – powiedziała, obecna także na zawodach nowa Prezes Polskiego Związku Biathlonu, Dagmara Gerasimuk, która wystartowała w kategorii open kobiet i zajęła 2 miejsce nie pudłując na strzelnicy ani razu.  
- Cykl zawodów rozpoczęliśmy w Zabrzu, byliśmy też w Świętochłowicach, teraz na Stadionie Śląskim, a planujemy jeszcze przeprowadzenie imprez w SiemianowicachDusznikach Zdroju, a nawet w Gdańsku - dodała Gerasimuk, wcześniej zawodniczka Dynamitu Chorzów i AZS-u AWF-u Katowice oraz współzałożycielka klubu UKS Lider Katowice, od 4 lat Sekretarz Generalna Polskiego Związku Biathlonu, od półtora tygodnia prezes Związku.
 
Wyniki:
kategoria – szkoły podstawowe, klasy 1-3:
chłopcy:
1. Olaf Stanieczek
2. Jakub Maliszewski
3. Artur Besser
 
dziewczyny:
1. Paulina Pochciał
2. Alicja Halladin
3. Ola Mątkowska
 
kategoria – szkoły podstawowe, klasy 4-6:
chłopcy:
1. Kamil Janecki
2. Alan Boryka
3. Andrzej Guzek
 
dziewczyny:
1. Zofia Pietrucha
2. Daria Gembicka
3. Natalia Seifreid
 
kategoria – gimnazjum:
chłopcy:
1. Szymon Karczmarczyk
2. Szymon Kaczyński
3. Mateusz Bełtowski
 
dziewczyny:
1. Paulina Pawliczek
2. Wiktoria Smakosz
3. Joanna Werdeker
 
kategoria – open:
mężczyźni:
1. Marcin Skowron
2. Krzysztof Leśnikowski
3. Karol Schroeder
 
kobiety:
1. Beata Wrońska
2. Dagmara Gerasimuk
3. Aleksandra Masłowskaźródło: Stadion Śląski


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net