Tu jesteś: Strona Główna » „Biathlon dla każdego” na Stadionie Śląskim

„Biathlon dla każdego” na Stadionie Śląskim

| 2016-03-03
W niedzielę, 13 marca na Stadionie Śląskim rusza 3. edycja akcji „Biathlon dla każdego” organizowanej przez Stadion Śląski i Polski Związek Biathlonu. Udział w imprezie jest bezpłatny!
 

Data nie została wybrana przypadkowo, właśnie w tym dniu, na zakończenie biathlonowych mistrzostw świata w Oslo, odbędzie się bieg masowy pań. Z tą konkurencją pokładane są nadzieje na dobry występ biało-czerwonych. Już tradycją stało się, że podczas imprezy na Stadionie Śląskim uczestnicy wspólnie oglądają transmisję telewizyjną z występu Polek. Tak było 2 lata temu w trakcie igrzysk w Soczi oraz rok temu podczas MŚ w Kontiolahti. Wspólne dopingowanie i przeżywanie sportowych emocji to ważny element edukacyjny tej imprezy – podkreśla Adam Pawlicki z Działu Organizacji Imprez i Marketingu spółki Stadion Śląski.  Przy okazji imprez na Stadionie Śląskim zawsze oglądaliśmy występy naszych zawodniczek w sztafecie, bo liczyliśmy w tej konkurencji na dobry wynik, ale dwa razy się nie udało – mówi Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu. – Teraz, żeby nie zapeszyć, umówiliśmy się, że będziemy dopingować dziewczyny w biegu masowym, choć i w tej konkurencji liczymy w tym roku na dobry występ – uśmiecha się Pani prezes.

 

„Biathlon dla każdego” to ogólnopolski projekt, który Polski Związek Biathlonu przeprowadzi w tym roku w 15 miastach od Gdyni po Zieloną Górę, w naszym regionie, oprócz Chorzowa, zawody zagoszczą jeszcze w Zabrzu, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Żorach i Wodzisławiu Śląskim  w okresie od marca do października.
 

W chorzowskiej imprezie, oprócz dzieci ze śląskich klubów biathlonowych, mogą wystartować wszyscy chętni. W tym roku wprowadzono elektroniczne zapisy do zawodów, a do udziału w akcji zachęca wicemistrzyni świata Weronika Nowakowska (link poniżej):

http://www.wysowianka.pl/biathlon/

 

13 marca, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tej niezwykle atrakcyjnej dyscyplinie sportu na boisku treningowym Stadionu Śląskiego. Zawody składać się będą z biegu bez zakładania nart i strzelania z broni laserowej.
 

Program imprezy:

12.00-13.30 – rozpoczęcie imprezy, wspólne oglądanie biegu masowego pań z MŚ w Oslo na dużym ekranie w sali restauracyjnej Hotelu Diament Stadion Śląski,

14.00-16.00 – zawody dla dzieci oraz amatorów, dekoracja, wręczenie medali, upominków, zakończenie imprezy.

 biathlonReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net